Ligue 1: Olympique Marsylia goni lidera

Zdjęcie okładkowe artykułu: TVN Agency / Błąd lekarza kosztował zdrowie piłkarza
TVN Agency / Błąd lekarza kosztował zdrowie piłkarza

W niedzielnych spotkaniach 9. kolejki Ligue 1 nie było niespodzianek. Olympique Marsylia pokonał Valenciennes, a Le Mans wygrało z AS Nancy. Podziałem punktów zakończył się trzeci mecz, w którym zmierzyły się zespoły AJ Auxerre i Stade Rennes.

W tym artykule dowiesz się o:

Zgodnie z oczekiwaniami, Olympique Marsylia pokonał na wyjeździe Valenciennes. Goście zrewanżowali się za pechową porażkę z minionego sezonu, kiedy to przegrali na Stade Nungesser 1:2. Tym razem podopiecznym Antoine Kombouare nie udało się nawiązać wyrównanej walki z faworyzowanym przeciwnikiem. OM wygrał 3:1, a na listę strzelców w drużynie z Marsylii wpisali się: Bakari Kone, Hatem Ben Arfa oraz Charles Kabore.

Podziałem punktów zakończył się pojedynek AJ Auxerre - Rennes. Na Stade de l'Abbé-Deschamps kibice obejrzeli ciekawy i wyrównany mecz, a remis wydaje się sprawiedliwym rezultatem. W wyjściowej jedenastce gospodarzy niespodziewanie zabrakło miejsca dla Ireneusza Jelenia. Do składu wrócił Daniel Niculae i Polak zaczął niedzielne spotkanie na ławce rezerwowych. Były zawodnik Wisły Płock zastąpił w 65. minucie Juliena Quercię. Do składu wrócił natomiast Dariusz Dudka, który przebywał na boisku przez 90 minut.

AS Nancy nigdy nie pokonało na wyjeździe Le Mans i tym razem także zespół ten musiał uznać wyższość faworyzowanego rywala. Podopieczni Pablo Correi przegrali 0:2 po samobójczym trafieniu Pascala Berenguera i golu Rolanda Lamaha.