Kamil Glik doceniony za występ na San Siro, Polak ponownie w "11" kolejki Serie A

Redaktorzy portalu goal.com docenili występ reprezentanta Polski w pojedynku z AC Milan. Kamil Glik nie po raz pierwszy w tym sezonie trafił do najlepszego zestawienia kolejki Serie A.

Konrad Kostorz
Na San Siro, gdzie Torino FC zremisowało 1:1 z AC Milan, Kamil Glik rozegrał 90 minut i zatrzymał niejeden atak Rossonerich. Polak rządził i dzielił w polu karnym, odbierając ochotę do gry Ricardo Kace czy Giampaolo Pazziniemu.

Wprawdzie krótko po przerwie 26-latek pechowo interweniował po strzale Adila Ramiego, który doprowadził do wyrównania, ale nie przeszkodziło mu to w znalezieniu się w jedenastce 22. serii gier. W uzasadnieniu wskazano, że nasz rodak miał duży udział w tym, że turyńczycy wywieźli "oczko" z trudnego terenu.

Obok stopera Torino wyróżnionych zostało m.in. trzech pomocników Juventusu Turyn, którzy błyszczeli w hicie kolejki z Interem Mediolan (3:1). Do zestawienia trafił także klubowy kolega Glika, bramkarz Daniele Padelli.

Przypomnijmy, że Glik znalazł się w jedenastce 15. kolejki sporządzonej przez goal.com. Wówczas doceniono fakt, że reprezentant Polski zdobył bramkę w wygranym 1:0 pojedynku z Lazio Rzym. Były zawodnik US Palermo od kilku spotkań spisuje się niemal bezbłędnie, a jego zespół w czterech ostatnich pojedynkach dał sobie wbić tylko jednego gola, inkasując 8 punktów.