Premier League: Chelsea nowym liderem

Chelsea Londyn awansowała na fotel lidera po zwycięstwie nad Newcastle United. Zawiódł Manchester City, który nie potrafił wygrać z Norwich City.

Bartosz Zimkowski

Do pojedynku z Newcastle United Chelsea Londyn przystępowała po triumfie nad Manchesterem City. Humory na Stamford Bridge dopisywały i przeniosły je na mecz z Newcastle United. The Blues byli zespołem dużo lepszym i zasłużenie wygrały 3:0. Bohaterem spotkania został Eden Hazard, zdobywca trzech goli. Pierwszą uzyskał, kiedy otrzymał podanie od Branislava Ivanovica i technicznym strzałem pokonał Tima Krula. Siedem minut później po niezwykle składnej akcji Belg ze stoickim spokojem podwyższył prowadzenie, a kropkę nad "i" postawił w drugiej odsłonie wykorzystując rzut karny. Hazard podziękował Frankowi Lampardowi, który jest etatowym wykonawcą "jedenastek". Dzięki temu skompletował hattrick. W barwach Chelsea pod koniec spotkania zadebiutował Mohamed Salah, jednak pozostawił po sobie słabe wrażenie. Londyńczycy zwyciężyli 3:0 i awansowali na fotel lidera - po raz pierwszy w sezonie.

Sromotnie zawiódł Manchester City nie potrafiąc ograć na Carrow Road Norwich City. Kanarki znajdują się w dole tabeli i powinni być łatwym łupem dla podopiecznych Manuela Pellegriniego. Ci najwyraźniej nie podnieśli się jeszcze po porażce z Chelsea, o czym można świadczyć reakcja Alvaro Negredo, kiedy został zmieniony 13 minut przed końcem. Hiszpan był wyraźnie niezadowolony z decyzji Pellegriniego. Wobec remisu Man City spadł na trzecią lokatę.

Dwa gole wpuścił Artur Boruc, a Southampton nie było w stanie ograć Stoke City. Remis 2:2 sprawił, że Święci nie wyprzedzili w ligowej tabeli Newcastle i pozostali na dziewiątej pozycji.