Sparingowo: Legia ograła Dynamo Kijów

Legia Warszawa, przebywająca na zgrupowaniu w Hiszpanii, pokonała w meczu sparingowym ukraińskie Dynamo Kijów 1:0. Jedynego gola zdobył w 14. minucie Helio Pinto, który skutecznie wykonał rzut karny.

Jan Wiśniewski

Dla legionistów był to ostatni sprawdzian przed ligowym spotkaniem z Koroną Kielce. Pomimo tego, że podopieczni Henninga Berga grali w teoretycznie słabszym ustawieniu niż w piątkowym meczu z Otelulem Galati, sprostali bardziej wymagającemu Dynamie Kijów.

Bramkę, dającą Legii wygraną, zdobył w 14. minucie gry Helio Pinto. Portugalczyk pewnie wykonał rzut karny podyktowany za zagranie piłki ręką we własnej szesnastce jednego z rywali.

Legia Warszawa - Dynamo Kijów 1:0 (1:0)
1:0 - Pinto 14' (k)

Legia Warszawa: Wojciech Skaba (46' Konrad Jałocha) - Łukasz Broź, Jakub Rzeźniczak, Alan, Jakub Wawrzyniak - Guilherme, Tomasz Jodłowiec, Helio Pinto, Raphael Augusto - Michał Efir, Patryk Mikita.

Dynamo Kijów: Ołeksandr Szowkowski (46' Ołeksandr Rybka) - Danilo Silva (82' Andrij Curikow), Domagoj Vida, Jewhenij Makarenko, Aleksandar Dragović - Ołeh Husiew (72' Artem Kraweć), Ognjen Vukojević, Denys Harmasz (46' Serhij Sydorczuk), Miguel Veloso (68' Władysław Kalitwincew), Younes Belhanda - Ideye Brown.

Sparingowo: Legia przegrała z Rumunami

Czy Legia pokona w najbliższym meczu Koronę Kielce?