Jose Mourinho: Nie mam pojęcia dlaczego Hazard w ogóle nie dostaje indywidualnych nagród

Eden Hazard zaliczył kolejny świetny występ w barwach Chelsea i zwieńczył go hat-trickiem. Jose Mourinho dziwił się po meczu, że Belg w ogóle nie jest wyróżniany indywidualnymi nagrodami.

Szymon Mierzyński
- Eden ani razu nie został graczem miesiąca. W sobotę strzelił trzy gole, lecz już wcześniej prezentował się kapitalnie. Dlatego jestem zaskoczony, że nikt go jeszcze nie dostrzegł. Oglądanie tego piłkarza w akcji to przecież wielka przyjemność - oznajmił "The Special One" na łamach skysports.com.

Pomimo wygranej z Newcastle United 3:0, menedżer londyńczyków nie był do końca usatysfakcjonowany postawą zespołu. - Nie podobały mi się niektóre fragmenty w pierwszej połowie. Nie zasługiwaliśmy wtedy na prowadzenie 2:0. Wynikało ono z indywidualnych umiejętności Hazarda i Eto'o, jednak jako całość nie graliśmy idealnie. Nie wystarczy tylko nacisnąć przeciwnika, nie można mu też dawać swobody, tymczasem Sroki miały swoje szanse na wyrównanie. Lepiej było dopiero po przerwie. Wtedy mieliśmy już pełną kontrolę nad meczem i spokojnie mogliśmy zwyciężyć wyżej - dodał Jose Mourinho.

Po sobotnim triumfie The Blues wywindowali się na 1. miejsce w tabeli Premier League. Mają jeden punkt przewagi nad Arsenalem i dwa nad Manchesterem City.