Puchar Niemiec: Ogromna sensacja w półfinale, II-ligowiec wyeliminował Bayer!

Tego nikt się nie spodziewał! Bayer Leverkusen przegrał na własnym terenie z 1.FC Kaiserslautern i pożegnał się z DFB-Pokal. Awans wywalczyli również piłkarze VfL Wolfsburg.

Konrad Kostorz

Aptekarze w losowaniu par ćwierćfinałowych mieli sporo szczęścia, ponieważ trafili na jedynego II-ligowca w stawce, a ponadto rozgrywali spotkanie na własnym terenie. Czerwone Diabły, które w 2. Bundeslidze zajmują 3. pozycję, rozegrały jednak na BayArena świetne zawody i nie odstawały poziomem od wicelidera najwyższej klasy rozgrywkowej.

Zespół Samiego Hyypii przez 90 minut nie miał pomysłu na sforsowanie defensywy gości i przedarcie się pod bramkę Tobiasa Sippela. Tymczasem w pierwszej połowie dogrywki po faulu Andresa Guardado na Karimie Matmourze podopieczni Kosty Runjaicia wywalczyli rzut karny. Do piłki podszedł Mohamadou Idrissou i oddał strzał obok słupka!

Piłkarze K'lautern nie rozpamiętywali zmarnowanej okazji i w 114. minucie zdołali zadać decydujący cios. Zrehabilitował się Idrissou, który wyłożył piłkę Rubenowi Jenssenowi, a ten nie dał szans Berndowi Leno. Bayerowi na wyrównanie zabrakło już czasu i sensacja stała się faktem. Warto odnotować, że Sebastian Boenisch cały mecz obejrzał z perspektywy ławki rezerwowych.

W półfinale Pucharu Niemiec nie wystąpi Eugen Polanski, który przeciwko Wilkom rozegrał 67 minut. Wieśniaki straciły dwa gole po strzałach Ricardo Rodrigueza z 11 metrów (przy dyktowaniu rzutów karnych dla przyjezdnych arbiter nie popełnił błędów). Na 3:1 dla VfL podwyższył Bas Dost, wykorzystując gapiostwo obrońców.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Drużyna Dietera Heckinga kończyła spotkanie w osłabieniu, ponieważ Rodriguez otrzymał drugą żółtą kartkę za przedłużanie wznowienia gry. Hoffenheim zwietrzyło swoją szansę i zdołało strzelić bramkę kontaktową, a tuż przed końcowym gwizdkiem niewiele brakowało, by Roberto Firmino skompletował hat-tricka i doprowadził do dogrywki. Ostatecznie z triumfu cieszyli się jednak przyjezdni.

Bayer Leverkusen - 1.FC Kaiserslautern 0:1 (0:0, 0:0, 0:0)
0:1 - Jenssen 114'

1899 Hoffenheim - VfL Wolfsburg 2:3 (1:2)
0:1 - Rodriguez (k.) 26'
1:1 - Firmino 39'
1:2 - Rodriguez (k.) 44'
1:3 - Dost 64'
2:3 - Firmino 90+1'

Czerwona kartka: Rodriguez /70' za drugą żółtą/ (VfL Wolfsburg).

Oglądaj rozgrywki Pucharu Niemiec DFB-Pokal na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)