Łukasz Piątek: Wiedzieliśmy, jak Górnik będzie grał

Piłkarze Zagłębia Lubin rozprawili się z Górnikiem Zabrze. Już po 20 minutach Miedziowi prowadzili 3:0. - Mieliśmy swoje założenia. Wiedzieliśmy, jak Górnik będzie grał - wyjaśnia Łukasz Piątek.

Artur Długosz

W 21. minucie spotkania KGHM Zagłębia Lubin z Górnikiem Zabrze Miedziowi prowadzili już 3:0. Drużyna Oresta Lenczyka bezlitośnie wykorzystała błędy defensywy Trójkolorowych. - Cieszymy się z tego wyniku. W końcu wykorzystaliśmy sytuacje, które sobie stworzyliśmy. Na pewno cieszy ta skuteczność. Najważniejsze, że dochodziliśmy do tych okazji. Pierwszej nie zdołaliśmy wykorzystać, ale potem trzy piłki wpadły do sieci - mówił po spotkaniu Łukasz Piątek.

Zwłaszcza w pierwszej połowie Zagłębie zdecydowanie zdominowała wydarzenia na murawie. - Mieliśmy swoje założenia. Wiedzieliśmy, jak Górnik będzie grał. Myślę, że każdy zawodnik swoje założenia skrupulatnie realizował, co było widać na boisku. Zabrzanie w pierwszej połowie sobie nie pograli. Sądzę, że następne mecze pokażą, że jesteśmy dobrze przygotowani do rundy - skomentował pomocnik Miedziowych.

W najbliższej kolejce Zagłębie spotkaniu wyjazdowym zmierzy się z Koroną Kielce, która zostawiła po sobie dobre wrażenie po potyczce z mistrzem Polski w Warszawie. - Pojedziemy do Kielc po trzy punkty. Wyjdziemy tam zmobilizowani, jak na mecz z Górnikiem Zabrze. Zobaczymy gdzie nas to doprowadzi. Jeżeli wykorzystamy sytuacje, które sobie stworzymy, to będzie w porządku - podsumował Piątek.