Bundesliga: Bayer nie wykorzystał wpadki Borussii, czwarta z rzędu porażka Aptekarzy

Bayer Leverkusen poszedł w ślady Borussii oraz Schalke i nie wygrał meczu w 22. kolejce Bundesligi. Aptekarze doznali czwartej porażki z rzędu.

Konrad Kostorz
Zespół Samiego Hyypii po porażkach z 1.FC Kaiserslautern (0:1 w Pucharze Niemiec), Schalke 04 (1:2 w meczu ligowym) oraz Paris Saint-Germain (0:4 w Lidze Mistrzów) nie sprostał Wilkom. Aptekarze kolejny raz rozegrali słabe spotkanie i pogłębili kryzys.

Wynik otworzył Bas Dost po idealnym dograniu Ivana Perisicia. Holender posłał piłkę do pustej bramki podobnie jak w drugiej połowie Luiz Gustavo, któremu futbolówkę jak na tacy wyłożył Ivica Olić. Zwycięstwo zespołu Dietera Heckinga przypieczętował Ricardo Rodriguez, wykorzystując na raty rzut karny. Przy strzale z 11 metrów świetnie interweniował Bernd Leno, ale przy dobitce był bezradny.

Wśród gości 90 minut rozegrał Sebastian Boenisch i nie wyróżnił się na plus. Jedyny gol dla Bayeru padł po akcji Stefana Kiesslinga i Jensa Hegelera oraz uderzeniu Sidneya Sama.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Wilki zwyciężyły po raz trzeci z rzędu i do plasującego się na czwartej pozycji Schalke tracą już tylko dwa, a do Borussii trzy "oczka". W następnej kolejce VfL czeka wyjazdowy pojedynek z Hoffenheim.

VfL Wolfsburg - Bayer Leverkusen 3:1 (1:1)
1:0 - Dost 13'