Oficjalnie: Dzikamai Gwaze piłkarzem Górnika Zabrze

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

24-letni ofensywnie usposobiony pomocnik Dzikamai Gwaze podpisał kontrakt z Górnikiem Zabrze. Czarnoskóry zawodnik będzie reprezentował barwy klubu z Roosevelta do końca obecnych rozgrywek.

W tym artykule dowiesz się o:

Po kilkutygodniowych testach Dzikamai Gwaze został zawodnikiem Górnika Zabrze. Zimbabwejczyk walczył o angaż w śląskim klubie najpierw podczas zgrupowania w Zakopanem, a kiedy wydawało się, że swoją szansę zaprzepaścił, dołączył do zabrzańskiej drużyny na zgrupowaniu w Turcji.

Gwaze ostatnio reprezentował barwy LZS-u Piotrówka. Na trzecioligowych boiskach zanotował świetną rundę jesienną. W szesnastu występach strzelił dziesięć bramek, notując też serię asyst. Tym wyczynem wpadł w oko działaczy Górnika, którzy zaprosili go na testy.

Kibicom w Polsce nowy nabytek zabrzan może być znany m.in. z występów w Pogoni Szczecin w sezonie 2010/11. Wówczas bardziej niż postawą na boisku wyróżniał się jednak... efektownym afro na głowie.

Z klubem z Roosevelta Gwaze podpisał umowę ważną do końca bieżących rozgrywek. Jeśli spisze się obiecująco - otrzyma ofertę nowego kontraktu.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Niewykluczone, że przed szansą na zaprezentowanie się kibicom Trójkolorowych Gwaze stanie już w najbliższej potyczce ligowej z Koroną Kielce. Wobec absencji Prejuce'a Nakoulmy i Mateusza Zachary sztab szkoleniowy górniczej drużyny szuka nowych rozwiązań w ofensywnie.

Wiele wskazuje na to, że Ryszard Wieczorek postawi w tym meczu na duet świeżo zakontraktowanych piłkarzy w osobach Gwaze i słowackiego napastnika Tomasa Majtana.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Dzikamai Gwaze będzie wzmocnieniem Górnika Zabrze?
Tak, to piłkarz z olbrzymim potencjałem
Nie, pogra do czerwca i odejdzie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (0)