WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Władze Legii potępiają: Stadion jest dla kibiców, a nie bandytów

Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej dotyczącej wydarzeń z niedzieli prezes Legii Warszawa [tag=34826]Bogusław Leśnodorski[/tag] zapewnił, że klub zrobi wszystko, by wyeliminować bandytów ze stadionów.
Kinga Popiołek
Kinga Popiołek

Konferencja prasowa dotycząca skandalicznych wydarzeń z niedzielnego meczu 24. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, w którym Legia podejmowała Jagiellonię Białystok,  rozpoczęła się z półgodzinnymi opóźnieniem. Na PEPSI Arenie z dziennikarzami spotkali się właściciele klubu z Łazienkowskiej 3: Bogusław Leśnodorski i Dariusz Mioduski.

To, co się wydarzyło, nigdy nie powinno mieć miejsca i mam nadzieję, że nie będzie już miało. To dla mnie najtrudniejszy moment odkąd jestem w Legii. Bardzo nam wszystkim przykro z tego powodu. Wszystkie osoby, które za to odpowiadają, powinny ponieść konsekwencje. Wszystkie osoby dostaną zakazy stadionowe maksymalnie długie. Do końca dnia powinno być ich kilkanaście, a łącznie pewnie ok. 50. Zidentyfikujemy i ukarzemy osoby odpowiedzialne za to, co się wydarzyło. Naszym obowiązkiem jest karać winnych, a chronić niewinnych. Dobra byłaby możliwość dożywotniego wprowadzania zakazów stadionowych. Nasz stadion jest dla wszystkich fanów, a nie dla bandytów. Zrobimy wszystko, by takie osoby wyeliminować - zapewnił Leśnodorski.

Bogusław Leśnodorski: Wszelkie granice zostały tego wieczora przekroczone

Źródło: TVN24/x-news

- W przeszłości zakazy stadionowe nie były w istotny sposób używane, ale od teraz są i będą. Dla bandytów nie ma miejsca na tym stadionie. Przeprowadzimy wewnętrzny audyt bezpieczeństwa - kibice muszą czuć się bezpieczni - zaznaczył drugi z właścicieli stołecznego klubu, Dariusz Mioduski.

Zarówno Leśnodorskiemu, jak i Mioduskiemu najbardziej zależy na ukaraniu osób odpowiedzialnych za niedzielne burdy na stadionie Legii. Nie chcą, aby doszło do odpowiedzialności zbiorowej, a taką będzie zamknięcie całego stadionu. - Musimy wykorzystywać narzędzia, jakie mamy, żeby karać sprawców. Wszelkie przejawy, czy instrumenty, które idą w stronę odpowiedzialności zbiorowej są wynikiem bezsilności. A my nie jesteśmy bezsilni - podkreślił Mioduski.

Dariusz Mioduski nie ukrywał, że ma nadzieję, iż działania, jakie podjął klub, być może wpłyną w jakiś sposób na "złagodzenie" kary od organów państwowych i Ekstraklasy SA. A przypomnijmy, że policja wystosowała do wojewody wniosek o zamknięcie Pepsi Areny do końca rundy wiosennej. - Mam nadzieję, że w ciągu tygodnia pokażemy naszą determinację, stanowiska, których się będziemy trzymać i może nie będą one (kary) dotyczyły zamykania całego stadionu, żeby nie cierpieli wszyscy kibice.

Nie jest wykluczone, że zostanie złożony osobny wniosek do prokuratury obejmujący właśnie właścicieli Legii oskarżający ich o niedostateczne zapewnienie bezpieczeństwa na stadionie. - Trzeba ponosić odpowiedzialność za to, co się robi i nie będę się uchylał od tego - skwitował Leśnodorski.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (17):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • kasyx 0
  Już raz sąd wydał wyrok - musiał pracować społecznie, a do tego dostał miesiąc więzienia w zawieszeniu. Ale dopiero teraz - z powództwa cywilnego - ucierpi strasznie. Ma zapłacić prawie 9 mln koron duńskich, czyli około 5 mln złotych!
  Duński związek piłkarski żąda 1,9 mln koron, właściciele stadionu - 7 mln.
  Jeśli wygramy proces, a to raczej pewne, suma odszkodowania będzie niższa, ale i tak ogromna dla jednej osoby. Chuligan będzie ją spłacał wiele lat. Niech ten proces będzie przestrogą dla innych, bo nie będzie żadnej taryfy ulgowej dla takich zachowań - powiedział Jim Stjerne Hansen, sekretarz generalny Duńskiego Związku Piłki Nożnej.
  10 października Dania i Szwecja spotkają się znowu. Zwycięzca może awansować do MŚ 2010. Nic dziwnego, że policja określiła spotkanie meczem podwyższonego ryzyka, jednak tak ogromna (prawdopodobnie) kara musi działać na wyobraźnię ewentualnych naśladowców.
  Huzzah Było inaczej niż napisałeś. Wspomniany delikwent nie został ukarany finansowo, miał za to sprawę karną i został skazany na 30 dni więzienia, które zostały skrócone do 20 dni. Duńska federacja piłkarska wytoczyła mu proces cywilny domagając się 215.000 euro odszkodowania. Wyrok sądu brzmiał: 120.000 euro odszkodowania, które zostało zmniejszone do 35.000 euro za porozumieniem stron. Nie wiem skąd wziąłeś te 5 mln PLN.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • kasyx 0
  Mylisz się totalnie. Mam dwójkę dzieci w wieku szkolnym i piłka nozna na etapie podstawówki, jest najrzadziej uprawianym sportem zespołowym. Niewiarygodne prawda? Zapewniam Cię, ze nie napisałem tego obserwując wf w tylko jednej szkole.
  MS_ Fajnie, że od razu jako alternatywę podajesz taki dynamiczny sport. Najchętniej może i jest uprawianym. Nie dziwi mnie to. Większość wf wygląda tak: nauczyciel rzuca piłkę i grajcie dzieci, bo sędziować kosza/ręczną to się nie chce. Jeżeli w większości przypadków tak wygląda wf, to gdzie dzieci mogą zapoznać się z innymi dyscyplinami? Boiska też są budowane w przemyślany sposób. 2 bramki, ewentualnie dwa kosze i to wszystko. O siatce czy o liniach o ręcznej można pomarzyć. Można wymieniać tak dalej. Żeby stworzyć uniwersalny kompleks sportowy potrzebne jest trochę chęci, ale jak widać w Polsce wszyscy są zadowoleni jak boisko = 2 bramki.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Slajser 0
  Wisła dostała zamkniętą trybunę i karę finansową. To tyle jeśli chodzi o twoje bajki o "reakcji zero".

  Za to nie ma drugiego klubu w Polsce, którego kibice robiliby tyle zadym co Legia.

  empe no chyba nie, na Wiśle ostatnio race latały w najlepsze i co reakcji zero, w przypadku Legii stadion zamykany był już za "nieodpowiednie" flagi, więc teza, że są równi i równiejsi jest słuszna tylko pytanie kto jest tym równiejszym. PS. Absolutnie nie popieram tego co się wczoraj stało ale karanie zbiorowe jest bezpodstawne i bezsensowne, prowadzi donikąd.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (14)
Pokaż więcej komentarzy (17)
Pokaż więcej komentarzy (17)
Pokaż więcej komentarzy (17)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×