Spory szum wokół Dawida Kownackiego. "Będę robił wszystko, żeby tonować nastroje"

Po ostatnich dobrych występach wokół Dawida Kownackiego jest sporo szumu. Czy nie wpłynie to źle na 17-letniego napastnika Lecha Poznań? - Nie ma żadnych negatywnych sygnałów - mówi Mariusz Rumak.

Michał Jankowski
Michał Jankowski

Dawid Kownacki w dwóch ostatnich meczach Lecha Poznań był jedną z najjaśniejszych postaci. Zdobył swoją pierwszą bramkę w T-Mobile Ekstraklasie i zanotował dwie kapitalne asysty dzięki czemu znalazł się na ustach wielu osób w całej Polsce. - Będę robił wszystko, żeby tonować nastroje. Jest to młody i utalentowany piłkarz, ale przed nim dużo pracy, aby zostać ligowcem. Ma do tego predyspozycje, ale potrzeba jeszcze pokazać charakter do pracy. Dawid go pokazuje i mam nadzieję, że to podtrzyma - mówi Mariusz Rumak.

Kownacki wydaje się być jednak ułożonym chłopakiem i sodówka mu raczej nie grozi. - Na dzień dzisiejszy nie ma z nim problemów i żadnych sygnałów, żeby działo się coś złego. Oby tak było dalej. Dawid jest rozsądny, chętny do pracy i wie, że jeszcze dużo jej przed nim. Potrafi to połączyć ze szkołą - opowiada Mariusz Rumak.

Obecnie Kownacki ma już dużo mocniejszą pozycję w zespole, choć jeszcze niedawno o miano drugiego napastnika rywalizował z Dariuszem Formellą. - Zawsze będę stawiał zawodników znajdujących się w mojej ocenie w wyższej formie. Jeśli w lutym jeden napastnik jest w lepszej dyspozycji od drugiego, to w marcu może się to zmienić. Nie chciałbym żeby mówiono, że gra Dawid, a Darek został odsunięty. Najważniejsza jest dyspozycja w danym momencie - zakończył Rumak.

Jesteśmy na Facebooku! Dołącz do nas!


Paulus Arajuuri najpierw zadebiutuje w rezerwach Lecha Poznań

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×