KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Prezes Górnika Zabrze wybrał Roberta Warzychę kosztem Waldemara Fornalika

W wyścigu o fotel trenera Górnika Zabrze liczyło się od początku trzech kandydatów. Obok Roberta Warzychy pod uwagę brani byli Waldemar Fornalik i Jan Urban. Rozmowy podjęto z dwoma z nich.

Marcin Ziach
Marcin Ziach
- Mogę powiedzieć, że było trzech kluczowych kandydatów. Z jednym z nich - obok Roberta Warzychy - nawet rozmawiałem. Nie brakowało szkoleniowców, którzy sami się zgłaszali. Nie będzie nadużyciem jeśli powiem, że mimo trudnej sytuacji finansowo-organizacyjnej, która przedstawiana jest w mediach wszyscy trenerzy pozostający dziś bez pracy chcieli pracować w Górniku Zabrze - mówi Zbigniew Waśkiewicz, prezes śląskiego klubu.
Robert Warzycha w wyścigu o fotel trenera Górnika pokonał Waldemara Fornalika Robert Warzycha w wyścigu o fotel trenera Górnika pokonał Waldemara Fornalika
Nie jest tajemnicą, że głównymi kandydatami w wyścigu o pracę przy Roosevelta byli Robert Warzycha, Waldemar Fornalik i Jan Urban. Temu ostatniemu szanse zawalił podobno Zbigniew Boniek, który w mediach wyjawił, że trenera łączy ważny kontrakt z Legią. Stąd działacze z Zabrza w ogóle się z nim nie kontaktowali. Rozmowy prezes Waśkiewicz prowadził z Warzychą i Fornalikiem. - Nazwiska nie zdradzę, bo trener mógłby mieć do mnie o to pretensje. Mogę tylko przyznać, że był to kandydat bardzo poważny. Podjęliśmy rozmowy, a druga strona bez większych oporów do nich przystąpiła. Kiedy wymienialiśmy się jednak poglądami na temat swojej wizji budowy Górnika, nie czułem, że ta wizja nas łączy. Trener wysuwał swoje propozycje, niektóre bardzo ciekawe, ale nie były zbieżne z naszą polityką. Po prostu nie było "chemii" - wyjaśnia sternik zabrzańskiego klubu.
Waldemara Fornalika nie połączyła z prezesem Zbigniewem Waśkiewiczem wspólna wizja Waldemara Fornalika nie połączyła z prezesem Zbigniewem Waśkiewiczem wspólna wizja
Wizja budowy drużyny w oparciu o wychowanków i zawodników regionu szybko Waśkiewicza i Warzychę połączyła. - Trenerowi do tego, by przekonać mnie, że jest najlepszym kandydatem wystarczyły dwie rozmowy telefoniczne. Rozmawialiśmy może w sumie półtorej godziny, a rozmowa o finansach zajęła trzy minuty - przyznaje szef klubu z Roosevelta.

Dołącz do nas na Facebooku!

- Fakt, że trener Warzycha pracował w USA był dla mnie ważnym atutem. W tamtejszym futbolu nacisk kładzie się na pracę z młodzieżą. Nie tylko na to, żeby wziąć pieniądze i kupić gotowego zawodnika z innego klubu. Tam stale pracuje się nad tym, żeby robić postępy. Każdy dzień ma przynosić widoczne efekty. Chcemy, żeby w Górniku było podobnie - puentuje prezes 14-krotnego mistrza Polski.

Zbigniew Waśkiewicz: Połączyła nas wspólna wizja budowy silnego Górnika (wideo)

Kto byłby najlepszym trenerem Górnika Zabrze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (7)
 • Sergh Khan Zgłoś komentarz
  Fornalik nic z reprezentacją nie osiągnął.Bilans raczej nie do CV. Jako trener klubowy po 3 sezonach doprowadził Ruch do 3 miejsca i do wicemistrzostwa. Inne sukcesy? Nie znam. To nie
  Czytaj całość
  powód aby się specjalnie wysoko cenić. Zresztą prowadził już Górnik i niewiele z tego wyszło.
  • Grek Zorba Zgłoś komentarz
   nie ma kasy, nie ma trenera
   • Z1946B Zgłoś komentarz
    Fornalik z reprezentacją niczego nie osiągnął więc czemu się tak ceni, powinno być zupełnie odwrotnie - powinnien być tani jak barszcz, ale w Polsce jest wszystko na opak!
    • Zet99 Zgłoś komentarz
     Ciężko powiedzieć, czy kogokolwiek w naszej lidze byłoby teraz stać na Fornalika.
     • wanciak Zgłoś komentarz
      Powiedzieli by wprost, że nie było ich stać a nie jakieś bajki o chemii.
      • walgierz Zgłoś komentarz
       Tja, chemia. Górnika nie stać na byłego selekcjonera. Czy to się komuś podoba czy nie, "wartość" trenera idzie w górę jeśli ma w CV pracę z reprezentacją. Ja jestem bardzo ciekawy co
       Czytaj całość
       Warzycha wniesie do naszej Ekstraklasy i życzę mu jak najlepiej. Wolałbym aby mistrzem zostawał najlepszy z dobrych, a nie najlepszy z miernych :)
       Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
       ×
       Sport na ×