Serie A: Kolejne upokorzenie AC Milan, Parma wygrała na San Siro i jest na 5. miejscu

Rossoneri przegrali mecz "o 6 punktów" i zmniejszyli do minimum swoje szanse na Ligę Europejską. Wysokiej porażki doznała Sampdoria Genua, za to wyjazdowe zwycięstwo odniosło Lazio Rzym.

Konrad Kostorz
Mediolańczycy po odpadnięciu z Ligi Mistrzów zapowiadali skoncentrowanie się na walce o awans do europejskich pucharów. Pojedynek z Gialloblu miał dla nich niezwykle istotne znaczenie, ale zakończył się całkowitym niepowodzeniem. Już w 5. minucie Ezequiel Schelotto znalazł się oko w oko z Christianem Abbiatim i został sfaulowany. Efekt? "Czerwień" dla golkipera Milanu i rzut karny zamieniony na gola przez Antonio Cassano.

Na początku drugiej połowy prowadzenie Parmy podwyższył doświadczony Cassano po podaniu Afriyie Acquaha, ale Rossoneri nie poddali się i doprowadzili do wyrównania. Na 2:2 trafił po wątpliwym rzucie karnym Mario Balotelli. Końcówka należała jednak do zespołu Roberto Donadoniego - najpierw Amauri kapitalnym strzałem piętą zamienił na bramkę podanie Schelotto, a w doliczonym czasie gry na listę strzelców wpisał się Jonathan Biabiany.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Doskonale dysponowana w ostatnich tygodniach Parma przesunęła się na 5. miejsce w tabeli, natomiast Milan jest dopiero 11. i do strefy pucharowej traci aż 10 "oczek".

Na 7. lokatę przesunęło się Lazio po wyjazdowym zwycięstwie nad Cagliari. Przy stanie 0:1 jedenastki nie wykorzystał napastnik Rossoblu Mauricio Pinilla. Bez Pawła Wszołka i Bartosza Salamona Sampdoria nie sprostała Atalancie. Bezcenne wygrane w walce o utrzymanie odniosły beniaminki: Livorno oraz Sassuolo.