Serie A: Buffon i Pirlo bohaterami Juventusu, 74 minuty Wolskiego i wygrana Fiorentiny

Juventus dzięki Gianluigiemu Buffonowi i Andrei Pirlo rzutem na taśmę pokonał na wyjeździe Genoę. Rafał Wolski po raz trzeci w karierze wystąpił w podstawowym składzie Fiorentiny w meczu Serie A.

Konrad Kostorz
Bianconeri po odniesieniu czterech ligowych zwycięstw z rzędu wybrali się na Stadio Luigi Ferraris, gdzie Genoa stawiła im duży opór. Ekipa Antonio Conte nie była w stanie przejąć kontroli nad pojedynkiem, a gospodarze często gościli w polu karnym Gianluigiego Buffona.

W pierwszej połowie mistrzowie Włoch skierowali piłkę do bramki Mattii Perina po świetnym podaniu Paula Pogby i strzale Pablo Osvaldo, ale arbiter niesłusznie dopatrzył się spalonego.

Po zmianie stron rywalizacja wciąż była bardzo zacięta, a graczom Juventusu zajrzało w oczy widmo porażki, kiedy w 71. minucie sędzia podyktował rzut karny po zagraniu ręką przez Arturo Vidala. Do piłki podszedł Emanuele Calaio, ale Buffon wyczuł jego intencje i obronił jedenastkę!

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Gdy zanosiło się na podział punktów w Genui, Stara Dama wywalczył rzut wolny z ponad 20 metrów. Futbolówkę ustawił Andrea Pirlo i cudownym uderzenie ulokował futbolówkę w okienku bramki Perina! Strzał reprezentant Włoch zapewnił komplet punktów i przybliżył Juventus do tytułu mistrza Italii.

Zgodnie z oczekiwaniami Vincenzo Montella wystawił Rafała Wolskiego w podstawowym składzie Fiorentiny. Polak wystąpił jako jeden z dwóch napastników u boku Alessandro Matriego, ale tym razem nie był wiodącą postacią Fiołków. 21-latek nie brał udziału w bramkowych akcjach, a w 74. minucie jego miejsce na murawie zajął Juan Manuel Vargas.

Florentczycy wygrali po trafieniach Juana Cuadrado, Matriego oraz wprowadzonego do gry w drugiej połowie Mario Gomeza. Ponadto w 81. minucie rzutu karnego na bramkę nie zdołał zamienić David Pizarro. Chievo przegrało na Stadio Artemio Franchi różnicą dwóch goli, ale trzeba przyznać, że miało kilka sytuacji, by doprowadzić do remisu 2:2 i wprowadzić nerwowość w poczynania gospodarzy.

28. serię gier zakończą poniedziałkowe pojedynki Torino z Napoli oraz Romy z Udinese.