Dramat napastnika Realu Madryt, zerwane więzadła krzyżowe i koniec sezonu! (wideo)

Fatalnie zakończył się dla młodego napastnika Realu Madryt wtorkowy mecz Ligi Mistrzów z Schalke 04. Jese Rodriguez kontuzji doznał już w 4. minucie spotkania.

Konrad Kostorz

Carlo Ancelotti w rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów zdecydował się przemeblować skład i w podstawowym składzie wystawił dwóch uzdolnionych napastników: Alvaro Moratę i Jese Rodrigueza. Pierwszy z nich ustalił wynik potyczki na 3:1, natomiast drugi już w 4. minucie został ostro potraktowany przez Seada Kolasinaca i murawę opuścił na noszach.

Badania przeprowadzone po przewiezieniu do szpitala wykazały, że 21-latek doznał zerwania więzadeł krzyżowych przednich w prawym kolanie, a to oznacza około półroczną przerwę w grze. W tym sezonie Jese z pewnością nie pojawi się już na placu gry.

Młodzieżowy reprezentant Hiszpanii nie jest kluczową postacią Realu Madryt, jednak w bieżących rozgrywkach wziął udział aż w 31 oficjalnych meczach i zdobył 8 goli. Pod jego nieobecność trener będzie miał jeszcze mniejsze pole manewru, jeśli chodzi o klasycznych napastników. Do dyspozycji Ancelottiemu pozostali tylko Morata oraz Karim Benzema.

Przypomnijmy, że w listopadzie 2013 roku więzadła krzyżowe zerwał Sami Khedira i pauzuje aż do tej pory. Niemiec walczy o to, by wrócić do zdrowia przed mundialem.