Ligue 1: Trudna przeprawa Paris Saint-Germain, Ibrahimović wypracował gola

Zdjęcie okładkowe artykułu:  /
/

Zaledwie różnicą jednego gola mistrz Francji wygrał pojedynek inaugurujący 30. kolejkę Ligue 1. Paryżanie wykonali kolejny krok w kierunku obrony trofeum.

W tym artykule dowiesz się o:

Zespół Laurenta Blanca w ostatnich tygodniach przekonująco wygrywał w pojedynkach ligowych. Odniósł kolejno zwycięstwa w stosunku 3:0, 4:2, 2:0, 3:0 i 2:0. Dwunasty zespół tabeli wysoko zawiesił poprzeczkę paryżanom, którym udało się zdobyć tylko jednego gola. Przed przerwą na listę strzelców wpisał się Thiago Motta, który z najbliższej odległości dobił piłkę zagraną przez Zlatana Ibrahimovicia. Szwed w tej sytuacji błysnął wyszkoleniem technicznym.

Drużyna z Lorient miała kilka niezłych sytuacji do zdobycia gola, ale dobrze radził sobie Salvatore Sirigu, a w drugiej połowie arbiter z powodu spalonego anulował trafienie gospodarzy. Dla PSG po zmianie stron bramkę mógł zdobyć Christophe Jallet, jednak świetnie interweniował bramkarz.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Uczestnik ćwierćfinału Ligi Mistrzów prowadzi w tabeli z 11-punktową przewagą nad AS Monaco, które ma do rozegrania jedno spotkanie więcej. PSG w kolejnym pojedynku również zmierzy się na wyjeździe, a jego rywalem będzie OGC Nice.

FC Lorient - Paris Saint-Germain 0:1 (0:1)

0:1 - Motta 41'