Premier League: Wayne Rooney zapewnił zwycięstwo Man Utd

Manchester United ograł na Upton Park West Ham United 2:0. Obie bramki dla mistrzów Anglii zdobył Wayne Rooney. Czerwone Diabły pozostały na siódmym miejscu.

Bartosz Zimkowski

Bez kontuzjowanego Robina van Persiego przystąpił do pojedynku z West Ham United Manchester United. Czerwone Diabły opromienione zwycięstwem w Lidze Mistrzów nad Olympiakosem Pireus chciały przedłużyć swoją passę wygranych i ograć na Upton Park Młoty.

Zaczęło się bardzo dobrze, ponieważ od ósmej minuty 1:0. Fantastyczny strzał oddał Wayne Rooney. Anglik przymierzył z niemal połowy boiska. Jeszcze w pierwszej połowie Rooney podwyższył prowadzenie Man Utd. Fatalny błąd popełnił Mark Noble i skrzętnie skorzystał z tego właśnie Rooney.

W drugiej połowie gole nie padły, chociaż pod koniec spotkania Man Utd miał swoje okazje na podwyższenie rezultatu. Żadnej z nich jednak nie wykorzystał i wygrał 2:0.

Ma na swoim koncie 51 punktów i zajmuje siódme miejsce. Traci dwa "oczka" do kolejnego zespołu - Tottenhamu Hotspur.

West Ham - Man Utd 0:2 (0:2)
0:1 - Rooney 8'
0:2 - Rooney 33'