Serie A: Planowy triumf AS Romy, snajper Torino liderem klasyfikacji strzelców

AS Roma pewnie pokonała Chievo i wykonała kolejny krok w kierunku wywalczenia wicemistrzostwa Italii. Po czterech porażkach z rzędu zwycięstwo zdołał odnieść zespół Kamila Glika.

Konrad Kostorz
Torino po porażkach z Juventusem (0:1), Sampdorią (0:2), Interem (0:1) i Napoli (0:1) otrzymało idealną okazję do przełamania. Na Stadio Olimpico przybył bowiem beniaminek z Livorno, który walczy tylko o utrzymanie. Zespół Giampiero Ventury nie zawiódł i po przedniej urody hat-tricku Ciro Immobile odniósł pewne zwycięstwo.

23-letni napastnik zdobył 14., 15. i 16. gola w sezonie ligowym i wysunął się na prowadzenie w klasyfikacji strzelców Serie A. Tuż za plecami Włocha plasuje się Carlos Tevez z 15 trafieniami. Kamil Glik w sobotnim spotkaniu rozegrał 90 minut na środku obrony i wypadł poprawnie. Gospodarze jedynego gola stracili po niepewnej interwencji bramkarza Daniele Padellego.

Roma w poniedziałek męczyła się na własnym terenie z Udinese Calcio (3:2), za to w wyjazdowym pojedynku z Chievo nie miała problemów z odniesieniem zwycięstwa. Ekipa Rudiego Garcii liczyła na zdobycie szybkiego gola i cel ten osiągnęła - w 17. minucie z koszmarnego błędu obrońcy Bostjana Cesara skrzętnie skorzystał Gervinho.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Jeszcze przed przerwą kapitalnie prostopadłe podanie Rodrigo Taddei na bramkę zamienił Mattia Destro i emocje praktycznie się skończyły. Po zmianie stron Giallorossi kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku, nie forsując tempa. Roma ponownie zwiększyła przewagę nad SSC Napoli do 6 "oczek".