Bundesliga: Bayer wciąż zawodzi, a podium ucieka! 12 goli w dwóch spotkaniach

Bayer Leverkusen znów bez wygranej! W 26. kolejce w dramatycznych okolicznościach uległ Hoffenheim. Po cenne wyjazdowe zwycięstwo sięgnęli natomiast piłkarze Eintrachtu Frankfurt.

Konrad Kostorz

Aptekarze po pięciu pojedynkach ligowych bez zwycięstwa liczyli na przełamanie fatalnej passy. Okazja była znakomita, ponieważ na BayArena zawitali podopieczni Markusa Gisdola tworzący zespół, który traci w Bundeslidze najwięcej goli.

Rywalizacja w Leverkusen należała do wyrównanych. Wieśniaki szybko wyszły na prowadzenie (Sejad Salihović pokonał z 11 metrów specjalistę od bronienia rzutów karnych Bernda Leno), a na trafienie Stefana Kiesslinga zareagowały kapitalnym golem Kevina Vollanda po indywidualnej akcji.

W drugiej połowie wyrównał Simon Rolfes i ekipa Samiego Hyypii przystąpiła do zdecydowanych ataków. Bayerowi w wielu akcjach brakowało tylko szczęścia, ale ostatecznie niewykorzystane okazje zemściły się na miejscowych - w 89. minucie Fabian Johnson zagrał w pole karne do Anthony'ego Modeste'a, który posłał piłkę do siatki.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Bayer w tabeli wciąż zajmuje 4. miejsce, ale do Schalke 04 traci już 6, a do Borussii Dortmund 7 "oczek". Warto odnotować, że Eugen Polanski rozegrał 90 minut, a Sebastian Boenisch cały mecz obejrzał z perspektywy ławki rezerwowych.

Co niemiara emocji było w Norymberdze, gdzie "o 6 punktów" gospodarze walczyli z Eintrachtem. Drużyna Armina Veha przed tygodniem przegrała aż 1:4 z Freiburgiem w znacznej mierze wskutek koszmarnej skuteczności. Tym razem Orły potrafiły zachować zimną krew pod bramką i po 53 minutach prowadziły 3:0.

Podopieczni Gertjana Verbeeka nie poddali się i złapali kontrakt z frankfurtczykami po przedniej urody trafieniach Josipa Drmicia oraz Jose Campanii, ale ostatnie słowo należało do Eintrachtu. Dwukrotnie w niedzielne popołudnie na listę strzelców wpisał się Joselu (5. i 6. gol w sezonie). Zwycięzcy oddalili się od strefy spadkowej, natomiast przegrani po 26. kolejce spadli na 17. pozycję.