KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Oficjalnie: Stabill sponsorem generalnym Górnika Zabrze. "Wierzymy, że ta umowa da nam stabilność"

Grupa Stabill została nowym sponsorem generalnym Górnika Zabrze. Z logo nowego partnera drużyna z Roosevelta występuje od pięciu spotkań i będzie to robić minimum do końca 2015 roku.

Marcin Ziach
Marcin Ziach

Grupa Stabill jest potężnym graczem na polskim rynku budowlanym, w dziedzinie gładzi szpachlowych, wypełniaczy kredowych i dolomitowych oraz chemii budowlanej. Roczne obroty grupy sięgają 600 mln złotych, a w ciągu trzech lat mają oscylować w granicach miliarda złotych.

- Funkcjonujemy na rynku od szesnastu lat, więc jesteśmy dość znaną marką. Cała grupa jest obecnie w etapie inwestycyjnym. Wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie powinniśmy przejąć pewną znaczącą spółkę giełdową. Nasze inwestycje idą w kierunku, aby nasza grupa w ciągu najbliższych lat przekroczyła miliard złotych sprzedaży. To nie plany i marzenia, a realna perspektywa - zapewnia Marian Kwiecień, prezes zarządu i właściciel grupy Stabill.

Nowy sponsor generalny zabrzańskiego klubu jest silnie związany ze sportem. Wiąże się z tym m.in. fakt, iż grupa pozostaje sponsorem tytularnym Stabill Jeziora Tarnobrzeg, ekipy występującej w Tauron Basket Lidze. Przed laty grupa związana była także z Widzewem Łódź, co pozwoliło przynieść jej znaczne korzyści w zyskach w województwie Łódzkiem. Kwiecień liczy, że podobne efekty przyniesie współpraca z Górnikiem Zabrze.

- Chcielibyśmy, żeby w regionie śląskim marka stała się silniejsza i rozpoznawalna. Wyniki są oczywiście istotne z punktu widzenia rozpoznawalności marki. Jeśli drużyna jest mocna i silna, to ma to bez wątpienia przełożenia także na naszą markę. Bardzo liczymy, że klub o takiej historii i znaczeniu pozwoli nam na zwiększenie zysków -
przyznaje prezes firmy Stabill.

Z logo nowego sponsora generalnego piłkarze Górnika wystąpili już w trzech meczach T-Mobile Ekstraklasy oraz dwóch potyczkach Pucharu Polski. Lokalizuje się ono na tyle trykotu, pod numerem. Będzie tam znajdować się przynajmniej do końca roku 2015. - Liczymy, że będzie to okres próbny, który przyniesie dobre owoce dla naszego nowego partnera, przez co współpraca - z korzyścią dla obu stron - będzie trwać długie lata - przekonuje Zbigniew Waśkiewicz, prezes Górnika.

Negocjacje w imieniu klubu prowadzili wiceprezes Krzysztof Maj oraz doradca zarządu Stanisław Oślizło. - Dziękuję im za godne reprezentowanie klubu. Dziś dzięki ich pracy klub pozyskuje nowego, silnego sponsora, który będzie nas wspierał w drodze po sukcesy - dodaje sternik zabrzańskiego klubu.

Kwota, jaką za miejsce na koszulce Górnika Stabill będzie musiał zapłacić jest okryta tajemnicą handlową. - Na pewno miejsce na koszulce Górnika Zabrze nie jest tanie. Cieszymy się, że klub pozyskał nowego partnera. Wierzymy, że wiele mówiąca nazwa "Stabill" da nam stabilność i pozwoli klubowi zyskać stabilizację, bo to dla nas bardzo ważne - wyjaśnia Krzysztof Lewandowski, wiceprezydent Zabrza.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

O tym, że grupa Stabill związała się z klubem z Roosevelta portal SportoweFakty.pl informował jako pierwszy już przed trzema tygodniami. Informację na ten temat można znaleźć tutaj:

Oficjalnie: Stabill sponsorem Górnika Zabrze (foto)

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×