KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Ryszard Wieczorek: Dzisiaj kluby nie chcą kupować

Trójkolorowi trenują od dwóch dni, a wokół klubu dzieje się bardzo dużo. Władze Górnika nie śpią i szykują kolejne znaczące transfery. Już 12 stycznia do zespołu dołączy Marko Bajić, natomiast podpisanie kontraktu z Mariuszem Magierą jest kwestią paru dni. Z całej sytuacji bardzo zadowolony jest szkoleniowiec zabrzan, Ryszard Wieczorek.

Szymon Ziober
Szymon Ziober

Na treningach Górnika wciąż pojawiają się piłkarze wystawieni na listę transferową. Nie wiadomo do kiedy tak będzie, ponieważ sprzedanie zawodnika jest trudnym zadaniem. - Dzisiaj kluby nie chcą kupować, wydawać pieniędzy. Wiadomo, że są to zawodnicy kontraktowi i nie odejdą za darmo. Jestem przekonany o tym, że któryś z tych chłopaków wyjedzie na testy i zacznie grać w nowym zespole. Mówię tu szczególnie pod kątem Sławka Jarczyka i Tomka Laskowskiego. Ja już z tymi zawodnikami rozmawiałem, że mają sobie szukać nowego pracodawcy. Natomiast co to Tomka Moskala i Darka Stachowiaka wciąż sprawa nie została rozstrzygnięta, aczkolwiek wiem, że jest ktoś nimi zainteresowany. Jeżeli nie znajdziemy lepszej od nich alternatywy, to niekoniecznie muszą odchodzić z Górnika - mówi opiekun Górnika.

W ostatnich tygodniach głośno było o aferze z kontraktem Dawida Jarki. Wydział Gier jednoznacznie stwierdził, że to klub ma rację w zupełnie niepotrzebnej sprawie. - Ten temat jest zamknięty. Jeszcze będzie czas na to, aby sobie osobiście z nim porozmawiać. Dawid jest zawodnikiem Górnika i nim będzie. Zresztą Jarka zawsze mówi, że chce być w Zabrzu, że jest mu tu dobrze i wie, że w tym klubie zaistniał, zdobył dziesięć bramek. To tu zaczęło być o nim głośno. Ja jestem przekonany, że on o tym doskonal wie i będzie robił wszystko, aby znowu było o nim głośno, lecz w pozytywnym sensie - dodaje.

Górnik jak na razie pozyskał dwóch zawodników: Patrika Pavlendę i Sebastiana Nowaka. Na pewno są to poważne zyski w postaci piłkarzy podczas przerwy zimowej. - Nowak będzie groźna konkurencją dla Borisa. Może jeszcze dla kogoś, zobaczymy. Szukaliśmy prawego obrońcy i Pavlenda jest materiałem bardzo dobrym. Bajić dojedzie do nas 12 stycznie i z pewnością będzie ostoją naszej drużyny. Z tego co wiem na prawie sto procent będzie naszym piłkarzem - kończy optymistycznie Ryszard Wieczorek.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×