U-18: Polska pokonała Finlandię

W drugim spotkaniu towarzyskiego dwumeczu reprezentacja Polski U-18 pokonała w czwartek w Bełchatowie Finlandię 2:0. Bramki dla Polski zdobyli Przemysław Kamiński i Adam Buksa.

Maciej Kmita
Grający na co dzień w Lechii Gdańsk Kamiński pokonał Matiasa Sauramę w 28. minucie gry, gdy dopadł do wybitej przez gości przed pole karne piłki i strzałem prosto z powietrza posłał ją do bramki Finlandii.

Zwycięstwo biało-czerwonych mogło i powinno być okazalsze, ale w 18. minucie rzutu karnego za faul na nim samym nie wykorzystał Adam Buksa (Sauramaa obronił). Od tej chwili podopieczni Rafała Janasa grali z przewagą jednego zawodnika, bowiem za faul na Buksie czerwoną kartką ukarany został Sebastian Dolivo. Polacy mieli ogromną przewagę w posiadaniu piłki, ale nie potrafili przekuć tego na kolejne bramki.

Dopiero w 94. minucie gry po centrze Pawła Stolarskiego powstało zamieszanie w polu karnym gości, najszybciej odnalazł się w nim Buksa i strzałem lewą nogą z 9 metrów pokonał Sauramę.

W pierwszym, rozegranym we wtorek w Piotrkowie Trybunalskim meczu padł remis 3:3. Dla Polski strzelali Robert Bartczak  z Legii Warszawa, Jakub Łukowski z Zawiszy Bydgoszcz i Damian Garbacik z Lechii Gdańsk.