Niemcy: "Polski" mecz w 2. Bundeslidze, Sławomir Peszko z udziałem w zwycięstwie

W pojedynku 1.FC Koeln z Arminią Bielefeld od pierwszego gwizdka wystąpiło trzech biało-czerwonych. Z wygranej cieszyli się Adam Matuszczyk oraz Sławomir Peszko.

Konrad Kostorz
W 29. kolejce Peter Stoeger posłał od boju zarówno Sławomira Peszkę, jak i Adama Matuszczyka. Obaj pozostali na placu gry do końca spotkania, a dla skrzydłowego był to pierwszy występ ligowy w pełnym wymiarze czasowym od 25 października ubiegłego roku. Wśród gości od 1. do 73. minuty na murawie przebywał napastnik Kacper Przybyłko, który reprezentuje Arminię na zasadzie wypożyczenia z... Koeln.

Peszko należał do najaktywniejszych zawodników na RheinEnergieStadion. W 12. minucie po jego dośrodkowaniu z lewego skrzydła jeden z obrońców wybił piłkę pod nogi Daniela Halfara, który otworzył wynik. Przy golu na 2:0 Polacy nie mieli udziału - asystował Bard Finne, a na listę strzelców wpisał się Anthony Ujah. Na miarę oczekiwań wypadł również Matuszczyk, rozpoczynając wiele ofensywnych akcji 1.FC.

Kolończycy są coraz bliżej zapewnienia sobie awansu do Bundesligi. Do rozegrania pozostało im jeszcze tylko pięć spotkań, a nad trzecim w ligowej tabeli SC Paderborn mają aż 9 "oczek" przewagi.

1.FC Koeln - Arminia Bielefeld 2:0 (1:0)
1:0 - Halfar 12'
2:0 - Ujah 75'