Przyszłość należy do FC Barcelony? Młodzi gracze Blaugrany najlepsi w Europie!

Zakończyła się I edycja Ligi Młodzieżowej UEFA, w której uczestniczyły ekipy U-19 drużyn z grupowej fazy Ligi Mistrzów. Tytuł trafił do młodych zawodników FC Barcelony.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Początkowo rozgrywki odbywały się na takich samych zasadach jak w Lidze Mistrzów - młodzieżowe drużyny zostały przydzielone do ośmiu takich samych grup w jakich uczestniczyli ich starsi koledzy, a dwie najlepsze awansowały do 1/8 rozgrywek. Tam ekipy rywalizowały systemem play-off, ale o awansie do kolejnych rund decydowało tylko jedno spotkanie.

Ostatecznie w finale I Ligi Młodzieżowej UEFA znalazły się Benfica Lizbona (w półfinale pokonali Real Madryt 4:0) oraz FC Barcelona (wygrana z Schalke 1:0). W spotkaniu rozegranym w szwajcarskim Nyonie lepsi okazali się młodzi gracze ze stolicy Katalonii, którzy pewnie wygrali 3:0 po golu Rodrigo Tarina oraz dublecie Munira El Haddadi'ego. W 14. minucie Romario Balde mógł doprowadzić do stanu 1:1, jednak nie wykorzystał rzutu karnego.

Ze zwycięskiego zespołu debiut w pierwszej ekipie FC Barcelony ma za sobą jedynie napastnik Adama Traore, który rozegrał 15 minut w dwóch meczach.