KokpitKibice
Zobacz drużynę

Grzegorz Lato dla SportoweFakty.pl: Szanse na Euro 2020 były znikome, więc PZPN postąpił właściwie

Czy decyzja Polskiego Związku Piłki Nożnej o rezygnacji ze starań o organizację Euro 2020 była słuszna? Grzegorz Lato uważa, że tak - głównie ze względu na finanse.
Szymon Mierzyński
Szymon Mierzyński

Na ostatnim zebraniu zarządu futbolowej centrali postanowiono, że wobec znikomych szans kandydatura Stadionu Narodowego zostanie wycofana.

- W 2012 roku gościliśmy wielką imprezę i ciężko byłoby liczyć, że już po ośmiu latach dostaniemy kolejną. Uważam, że argumenty, jakie przedstawił Zbigniew Boniek, są racjonalne, a decyzja właściwa - powiedział portalowi SportoweFakty.pl Grzegorz Lato.

Były prezes PZPN zaznaczył ponadto, że Stadion Narodowy nie do końca spełnia wymogi UEFA. - By liczyć na któryś z meczów fazy pucharowej, trzeba posiadać trybuny o pojemności ok. 65 tys. Obiekt w Warszawie aż tylu kibiców nie pomieści. Poza tym należy pamiętać, że jest kilka krajów w Europie, które zabiegają o prestiżowe imprezy i na razie swojej szansy nie dostały. To choćby Turcja.

Lato jest zdania, że Polski Związek Piłki Nożnej powinien się skupić na walce o inne turnieje. - Być może należałoby się postarać o jakąś rywalizację młodzieżową. Tak czy siak jednak będziemy musieli odczekać swoje w kolejce, bo inni też nie próżnują, a nie mieli możliwości organizowania mistrzostw Europy. Trzeba dobrze oszacować szanse, bo każde takie starania wiążą się z dużymi kosztami. Ponosi je zarówno PZPN, jak i miasta, które chcą gościć mecze. Pamiętam ile takich nakładów było przed Euro 2012. Decyzja musi być więc racjonalna - zakończył.

Jesteśmy na Facebooku! Dołącz do nas!

Mecze EURO 2020 możesz oglądać online na platformie WP Pilot.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×