Piast wygrał mecz o życie (relacja)

Piast Gliwice odniósł trzecie zwycięstwo w tym sezonie ekstraklasy. Cenne trzy punkty podopiecznym Marka Wleciałowskiego zapewniło trafienie lewego defensora - Macieja Michniewicza, dla którego był to dopiero drugi gol zdobyty w barwach Piastunek.

W tym artykule dowiesz się o:

Spotkanie lepiej rozpoczęli goście. Piłkarze Polonii Bytom pierwsze realne zagrożenie pod bramką Grzegorza Kasprzika stworzyli w 9. minucie meczu. Po dośrodkowaniu z prawej strony Trzeciaka w dogodnej sytuacji znalazł się Podstawek, ale górą z tego pojedynku wyszedł golkiper gliwiczan.

Pierwsza połowa tej rywalizacji stała na słabym poziomie. Sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo. Oba zespoły próbowały zaskoczyć defensywę rywala, ale czyniły to bardzo nieudolnie. Piast pierwszy celny strzał na bramkę Polonii oddał dopiero w 24. minucie, kiedy po indywidualnej akcji na uderzenie zdecydował się Marcin Radzewicz. Sześć minut później z dobrej strony pokazał się Marcin Bojarski. Były zawodnik Cracovii wstrzelił piłkę na piąty metr, ale nikt nie zamknął tej akcji. Chwilę później z groźnym kontratakiem wyszli goście. Zabłocki będąc dwa metry przed bramką Piasta posłał jednak piłkę wysoko nad poprzeczką. Do przerwy kibice zgromadzeni na trybunach stadionu w Wodzisławiu Śląskim bramek nie zobaczyli.

Po zmianie stron spotkanie nieco się ożywiło. Zdecydowanie odważniej zaczęli grać piłkarze z Gliwic, chociaż pierwsze fragmenty drugiej połowy należały do piłkarzy Polonii. W 63. minucie skuteczną akcję przeprowadził Piast. Z prawej strony piłkę w pole karne dośrodkował Marcin Bojarski. Doszedł do niej Maciej Michniewicz i strzałem głową zmusił do kapitulacji niepewnie interweniującego Kiełpinę. 180 sekund później powinno być 1:1, ale futbolówka po strzale Bażika trafiła w poprzeczkę.

W miarę upływu czasu coraz lepiej prezentowali się zawodnicy Piasta. W 86. minucie szanse na dobicie Polonii miał Daniel Koczon, ale napastnik nie trafił dobrze w piłkę po świetnym podaniu Rafała Andraszaka.

Mecz ostatecznie zakończył się skromnym zwycięstwem Piasta. Gliwiczanie po 11. kolejkach mają na swoim koncie tyleż samo punktów i zbliżyli się do Polonii na odległość dwóch oczek.

Piast Gliwice - Polonia Bytom 1:0 (0:0)

1:0 - Michniewicz 63'

Piast Gliwice: Kasprzik - Kaszowski, Banaś, Glik, Michniewicz, Bojarski, Muszalik, Krzycki (78' Gamla), Radzewicz, Koczon (87' Prędota), Folc (59' Andraszak).

Polonia Bytom: Kiełpin - Hricko, Owczarek, Klepczyński, Komorowski, Grzyb, Trzeciak (73' Wolański), Bazik, Sokolenko (88' Dziółka), Zabłocki (62' Zieliński), Podstawek.

Żółte kartki: Glik (Piast) oraz Komorowski (Polonia B.).

Sędzia: Jacek Granat (Warszawa).

Widzów: 1500.