Premier League: Kolejna wpadka Chelsea

Mimo olbrzymiej przewagi Chelsea Londyn nie wygrała z Norwich City. Dla Kanarków ten wynik wcale nie jest dobry w kontekście walki o utrzymanie.

Bartosz Zimkowski

Demba Ba, a nie Fernando Torres, wystąpił w ataku Chelsea Londyn. Na ławce usiadł Eden Hazard, którego w tygodniu skrytykował Jose Mourinho mówiąc, że Belg wciąż nie poświęca się drużynie w stu procentach.

Od pierwszych sekund przewagę osiągnęli gospodarze, jednak w 11. minucie sędzia mógł podyktować rzut karny dla Kanarków. Wydaje się, że faulowany był Martin Olsson. Arbiter uznał, że przewinienia nie było. Jeszcze w pierwszej połowie piłka trafiła w słupek Norwich po uderzeniu Andre Schuerrle.

Na drugą odsłonę Mourinho desygnował do gry Hazarda oraz Davida Luiza. Już chwilę później Brazylijczyk przymierzył tak, że futbolówka trafiła w poprzeczkę. Kolejne minuty także należały do Chelsea. Bramka wisiała w powietrzu, jednak mijały minuty, a bramkarze pozostawali z czystym kontem.

Sędzia doliczył trzy minuty, z których żaden zespół nie wykorzystał. Remis 0:0 nie zadowolił żadnej ze stron. Chelsea może praktycznie pożegnać się z mistrzostwem Anglii (ma już tylko matematyczne szanse). Z kolei Norwich nadal znajduje się w strefie spadkowej ze stratą dwóch punktów do bezpiecznej strefy.

Chelsea - Norwich 0:0