Ligue 1: Zwycięstwo drużyny Grzegorza Krychowiaka, spore emocje w Marsylii

Olympique Marsylia i Olympique Lyon nie walczą już o wielkie cele, ale ich starcie dostarczyło sporych emocji. Zespół Jose Anigo triumfował 4:2.

Szymon Mierzyński
Dublet w szeregach marsylczyków zaliczył Andre-Pierre Gignac, lecz w tabeli jego drużyna wciąż plasuje się za niedzielnym przeciwnikiem (ma do niego dwa punkty straty).

Stade Reims Grzegorza Krychowiaka zanotowało skromne zwycięstwo z Evian TG. Decydująca bramka padła w 30. minucie (przy udziale Polaka), a zdobył ją Prince Oniangue. Reprezentant naszego kraju spędził na murawie 90 minut i w pierwszej połowie został ukarany żółtą kartką. Przyjezdni mogli wyrównać, jednak w końcówce Cedric Mongongu nie wykorzystał rzutu karnego (Kossi Agassa obronił jego strzał).

Cały mecz na ławce rezerwowych przesiedział Dominik Furman. Jego Toulouse FC zremisowało u siebie z FC Nantes 1:1. Goście kończyli mecz w osłabieniu, gdyż w 69. minucie wyrzucony z boiska został Papy Mison Djilobodji.

AS Monaco i Paris Saint-Germain swoje spotkania rozegrają dopiero w środę. Powód? Ich rywale - odpowiednio EA Guingamp oraz Stade Rennes - podczas weekendu mierzyli się ze sobą w finale Pucharu Francji.