Ligue 1: Zwycięstwa faworytów

W trzech spotkaniach kończących 12. kolejkę Ligue 1 kibice obejrzeli łącznie osiem bramek. Szczególnie ciekawie zapowiadał się mecz Olympique Lyon - Le Mans. Podopieczni Claude Puela odnieśli w nim zasłużone zwycięstwo i umocnili się na pozycji lidera.

W tym artykule dowiesz się o:

Na Stade Gerland Olympique Lyon spisuje się bardzo dobrze (5 zwycięstw, 1 remis, 0 porażek) i tym razem piłkarze Les Gones także nie zawiedli swoich fanów. Podopieczni Claude Puela objęli prowadzenie w 22. minucie, gdy na listę strzelców wpisał się niezawodny Karim Benzema, dla którego było to już ósme trafienie w bieżących rozgrywkach. Do przerwy na tablicy wyników utrzymał się rezultat 1:0. W 57. minucie na 2:0 podwyższył Juninho i gospodarze mogli już skoncentrować się na utrzymaniu przewagi. Zawodnicy Le Mans mieli kilka okazji do zdobycia choćby kontaktowego gola, ale nie udało im się pokonać Hugo Llorisa. Olympique Lyon odniósł ósme zwycięstwo w tym sezonie i obecnie wyprzedza, zajmujący 2. miejsce w tabeli, Olympique Marsylia o cztery punkty.

W pozostałych spotkaniach beniaminek z Le Havre, mimo ambitnej walki, musiał uznać wyższość faworyzowanego AS Monaco, a Rennes pokonało u siebie najsłabszą drużynę w lidze - FC Sochaux.