KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Prezes Górnika Zabrze o licencji: Mamy rok na poprawę sytuacji klubu. Dobrze go wykorzystamy

Górnik Zabrze po raz pierwszy od lat otrzymał licencję na występy w T-Mobile Ekstraklasie w pierwszym terminie. Po werdykcie przy Roosevelta dało się słyszeć oddech ulgi, choć ten był spodziewany.

Marcin Ziach
Marcin Ziach
Przeciągająca się budowa nowego stadionu w Zabrzu i trudna kondycja finansowa Górnika w procesie licencyjnym stawiały pod znakiem zapytania przyznanie śląskiemu klubowi licencji na występy w T-Mobile Ekstraklasa w przyszłym sezonie w pierwszym terminie. Spokojny był za to prezes klubu, Zbigniew Waśkiewicz, który odbył szereg rozmów z przewodniczącym Komisji ds. Licencji Klubowych Krzysztofem Sachsem. - To było spotkanie biznesowe, a nie koleżeńskie, więc nikt nikogo po plecach nie klepał. Chciałem poznać pana przewodniczącego, on także chciał poznać mnie. Chcieliśmy wymienić swoje poglądy na temat funkcjonowania klubu i wnieść swoje uwagi. O licencję nie drżałem i myślę, że nie było powodu do strachu. Dla nas tematem przewodnim nie było to czy licencja będzie, a z jakimi ograniczeniami - mówi szef klubu z Roosevelta.
Glejt dla zabrzan na występy w najwyższej klasie rozgrywkowej opieczętowany jest klauzulą nadzoru finansowego i infrastrukturalnego. Górnik w dalszym ciągu nie może dokonywać transferów gotówkowych do klubu, ale złagodzone zostały ostatnie ograniczenia wysokości wynagrodzenia piłkarzy. Te z 5 tys. brutto zostały podniesione do 15 tys. brutto.

- Jesteśmy zadowoleni z otrzymania licencji, ale mamy również świadomość tego, że są jeszcze pewne niedociągnięcia, które zostaną poprawione. Teraz najważniejsze jest to, że mamy licencję na nowy sezon i rok na poprawę sytuacji finansowej, a także infrastrukturalnej. Zrobimy wszystko, by ten rok dobrze wykorzystać nie tylko sportowo, ale także organizacyjnie - zapowiada prezes 14-krotnego mistrza Polski.

Czy Zbigniew Waśkiewicz wyprowadzi Górnika Zabrze na prostą?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×