Serie A: Wielki dramat Torino, AC Milan poza pucharami! Zwycięski debiut Kupisza

Ogromne emocje we Florencji! Torino FC zmarnowało rzut karny w 94. minucie i nie zagra w Lidze Europejskiej! Tomasz Kupisz zadebiutował w Serie A i cieszył się ze zwycięstwa.

Konrad Kostorz
Torino musiało pokonać na wyjeździe grającą już tylko o prestiż Fiorentiną, by wywalczyć upragniony awans do Ligi Europejskiej. Przed przerwą emocji na Stadio Artemio Franchi było niewiele, za to po zmianie stron na murawie działy się niezwykłe rzeczy.

Jako pierwsi gola zdobyli gospodarze za sprawą strzału Giuseppe Rossiego po wątpliwym rzucie karnym podyktowanym za faul Giuseppe Vivesa. Turyńczycy dość szybko odpowiedzieli bramką Marcelo Larrondo po świetnej akcji Alessio Cerciego, ale w 79. minucie rezerwowy Ante Rebić wygrał pojedynek sam na sam z Daniele Padellim.

Wydawało się, że ekipa Giampiero Ventury już się nie podniesie, jednak w 84. minucie strzał-marzenie z rzutu wolnego oddał Jasmin Kurtić. Przyjezdni do końcowego gwizdka szukali swojej szansy, a w doliczonym czasie gry wywalczyli jedenastkę - Facundo Roncaglia sfaulował w "16" Barreto.
Do rzutu karnego podszedł Cerci i nie zdołał pokonać Antonio Rosatiego, który popisał się efektowną paradą! Kamil Glik, który rozegrał całe zawody (Rafał Wolski cały pojedynek obejrzał z ławki rezerwowych), i spółka przeżyli wielki dramat, a w Lidze Europejskiej ostatecznie weźmie udział FC Parma. Gialloblu pewnie pokonali Livorno po dwóch trafieniach Amauriego. Na nic zdała się wygrana nad Sassuolo podopiecznym Clarence'a Seedorfa. Milan ostatecznie uplasował się na 8. pozycji i po raz pierwszy od wielu lat nie zagra na arenie międzynarodowej. Smakiem obejść muszą się także Lazio i Hellas Werona, który został rozbity w Neapolu. Po dwie bramki zdobyli Duvan Zapata oraz Dries Mertens.

Tomasz Kupisz czekał, czekał i się doczekał! Pomocnik Chievo w ostatniej kolejce sezonu otrzymał od trenera szansę debiutu i może być w pełni zadowolony. Wszedł do gry w 62. minucie przy stanie 0:1, a murawę opuścił jako zwycięzca. Wszystko za sprawą Victora Obinny, który dwukrotnie zmusił do kapitulacji Juana Pablo Carrizo.

Faza grupowa LM: Juventus Turyn, AS Roma.

Eliminacje LM: SSC Napoli.

Faza grupowa LE: ACF Fiorentina.

Eliminacje LE: Inter Mediolan, FC Parma.

Spadek: AS Livorno Calcio, FC Bologna, Catania Calcio.