Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Łukasz Burliga przyznał się do uzależnienia od hazardu

Piłkarz Wisły Kraków [tag=5582]Łukasz Burliga[/tag] na spotkaniu z zarządem Wisły Kraków przyznał się do uzależnienia od hazardu. Kara za ostatni wybryk go nie ominęła, ale Biała Gwiazda zamierza mu też pomóc.
Maciej Kmita
Maciej Kmita

Obrońca Białej Gwiazdy w miniony piątek został rozpoznany w krakowskim lokalu jednego z bukmacherów, a w poniedziałek sprawa ujrzała światło dzienne. Tego dnia krakowianie grali swój mecz 34. kolejki z Ruchem w Chorzowie, więc klub nie podejmował żadnych ruchów do wtorku. Trener Franciszek Smuda nie miał też formalnych podstaw do tego, by odsunąć zawodnika od składu i "Bury" rozegrał w Chorzowie pełne 90 minut.

We wtorek piłkarz spotkał się z wiceprezesem Maciejem Krupą i dyrektorem sportowym Zdzisławem Kapką, a w środę tłumaczył się przed prezesem Jackiem Bednarzem. Po tym drugim spotkaniu krakowski klub wydał komunikat, w którym poinformował o karze finansowej dla zawodnika, nałożeniu na niego dyskwalifikacji w zawieszeniu i pomocy w wyjściu z nałogu.


"Piłkarz Białej Gwiazdy złożył dokładne wyjaśnienia oraz przyznał się do wizyty w zakładzie bukmacherskim.

Zarząd Wisły Kraków SA ukarał zawodnika karą zasadniczą - zawieszenia w prawach piłkarza na okres jednego roku w zawieszeniu na dwa lata oraz karą dodatkową - pieniężną, w wysokości 15 tys. zł, co jest trzykrotnością kary minimalnej wynikającej z art. 107 Regulaminu Dyscyplinarnego PZPN.

Dodatkowo, w związku z wyjaśnieniem piłkarza i przyznaniem się do uzależnienia od gier hazardowych, Wisła Kraków w porozumieniu z Łukaszem postanowiła skierować go na terapię leczenia uzależnień.

Łukasz Burliga poprosił również o możliwość spotkania się z mediami, ponieważ osobiście chciałby wyjaśnić zaistniałą sytuację. Klub umożliwi mu to na piątkowej konferencji prasowej o godz. 10.00 w ośrodku treningowym w Myślenicach" - czytamy w komunikacie klubu.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!


Łukasz Burliga przyłapany u bukmachera! Jaka przyszłość wiślaka?

Kara nałożona przez Wisłę Kraków na Łukasza Burligę:

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
wisla.krakow.pl
Komentarze (8):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×