Wigry lepsze od wicelidera. Walka o awans jest otwarta - relacja z meczu Siarka Tarnobrzeg - Wigry Suwałki

Piłkarze z Suwałk pokonali 3:0 Siarkę Tarnobrzeg i są coraz bliżej miejsca premiowanego awansem. To czwarta z rzędu wygrana Wigier w II lidze.

Kamil Górniak

Mecz w Tarnobrzegu przez dłuższy czas był mało ciekawym spotkaniem. Na początku zaatakowali goście, ale później inicjatywę przejęli gospodarze, ale mimo stwarzania zagrożenia pod bramką Karola Salika brakowało jednak ostatniego, dobrego dogrania, który otworzyłby drogę do bramki. Gospodarze kilka razy uderzali na bramkę ekipy z Suwałk, ale z reguły trafiała ona w jednego z piłkarzy gości i lądowała w rękach bramkarza.

W 34. minucie Marcin Truszkowski uderzył z woleja z pola karnego, ale wprost w golkipera gości. Wydawało się, że pierwsza część spotkania zakończy się bez bramek, lecz w 42. minucie piłkę ze środka boiska w pole karne otrzymał Mateusz Żebrowski i mimo asysty Tomasza Persony uderzył z półwoleja bardzo mocno i Artur Melon nie miał szans odbić piłki.

Jak to było do przewidzenia od początku drugiej połowy zaatakowali gospodarze. To jednak goście w 50. minucie mogli zdobyć drugiego gola, ale w sytuacji sam na sam z Melonem wprost w golkipera gospodarzy trafił Povilas Luksys. Siarka mogła szybko odpowiedzieć, ale Mirosław Baran zbyt długo zwlekał ze strzałem z pola karnego i został zablokowany.

W 55. minucie Wigry wyprowadziły groźną kontrę, ale strzał Mackiewicza został zablokowany, a po chwili piłkę spod nóg Tomasza Tuttasa wybił jeden z obrońców gospodarzy. W 62. minucie znów okazję mieli gospodarze, podobnie jak w przypadku Barana, zablokowany w polu karnym został Łukasz Nadolski.

Siarka nie rezygnowała ze zdobycia kontaktowego gola. W 71. minucie Truszkowski stanął oko w oko z Salikiem, ale trafił wprost w bramkarza gości. Gospodarze naciskali coraz mocniej, trener Tomasz Tułacz wpuszczał na boisko ofensywnych zawodników, ale Wigry bardzo dobrze się broniły. Wydawało się, że Siarka dopnie swego, ale w 84. minucie Mackiewicz zdecydował się na uderzenie sprzed pola karnego i piłka wpadła do siatki obok zaskoczonego Melona. Wigry w 88. minucie dobiły Siarkę. Po podaniu świetnego tego dnia Mackiewicza do siatki gospodarzy trafił Sebastian Radzio.

Siarka Tarnobrzeg - Wigry Suwałki 0:3 (0:1)
0:1 - Żebrowski 42'
0:2 - Mackiewicz 84'
0:3 - Radzio 88'

Siarka Tarnobrzeg: Artur Melon - Łukasz Nadolski, Mirosław Baran, Bartłomiej Makowski, Tomasz Persona (46' Tomasz Ciećko), Konrad Stępień, Dariusz Frankiewicz (74' Łukasz Popiela), Robert Tunkiewicz (22' Marcin Figiel), Daniel Koczon, Damian Buras (76' Jakub Wróbel), Marcin Truszkowski.

Wigry Suwałki: Karol Salik - Mateusz Żebrowski (85' Mateusz Ramochów), Artur Bogusz, Adrian Karankiewicz, Kamil Wenger, Tomasz Tuttas (65' Piotr Karłowicz), Karol Mackiewicz, Daniel Michałowski, Marcin Tarnowski (16' Povilas Luksys (83' Valentin Jeriomenko), Sebastian Radzio, Jakub Bartkowski.

Żółte kartki: Nadolski, Makowski, Buras, Wróbel (Siarka) oraz Luksys, Karankiewicz, Bartkowski (Wigry)

Sędzia:Piotr Lasyk (Bytom).

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!