LM: Kluczowy gol Ramosa i piorunująca końcówka, zobacz triumf Realu w finale (wideo)

Aż pięć goli zobaczyli kibice w finale Champions League rozegranym na lizbońskim Estadio da Luz. Zobacz, jak Real pokonał w derbach Madrytu Atletico.

W tym artykule dowiesz się o:

Jako pierwszy w finale na listę strzelców wpisał się piłkarz Atletico Madryt. W 36. minucie strzał głową oddał Diego Godin, a źle ustawiony Iker Casillas nie zdążył zatrzymać futbolówki przed linią bramkową.

Na wyrównanie kibice Królewskich musieli poczekać aż do doliczonego czasu gry. Wówczas z rzutu rożnego precyzyjnie dośrodkował Luka Modrić, a głową futbolówkę do siatki posłał Sergio Ramos. Thibaut Courtois był w tej sytuacji bez szans na skuteczną interwencją.

Real Madryt udowodnił swoją wyższość nad Los Colchoneros dopiero w drugiej połowie dogrywki. Najpierw po akcji Angela di Marii formalności dopełnił Gareth Bale, a później indywidualną akcję przeprowadził Marcelo i również on pokonał belgijskiego bramkarza Atletico. Wynik ustalił Cristiano Ronaldo, pewnie wykonując rzut karny podyktowany za faul Godina. [ad=rectangle] Real Madryt - Atletico Madryt 4:1 (0:1, 1:1, 1:1)

0:1 - Godin 36' 1:1 - Sergio Ramos 90+3' 2:1 - Bale 110' 3:1 - Marcelo 118' 4:1 - Ronaldo (k.) 120'