Obrońca Sandecji powrócił do gry w efektowny sposób

Po długim zmaganiu się z kontuzją kolana Peter Petran wystąpił w meczu. Spędził 90 minut na boisku w starciu czwartoligowej drużyny rezerw z Sokołem Borzęcin. Sądeczanie pewnie zwyciężyli.

Krzysztof Niedzielan
Zaległe spotkanie 25. kolejki małopolskiej IV ligi, grupy wschodniej rozegrano na stadionie im. Ojca Władysława Augustynka w Nowym Sączu. Potyczka zakończyła się wynikiem 3:0. W tym sezonie w Sandecji II gra głównie sądecka młodzież, wspomagana przez zawodników I drużyny. Podopieczni Janusza Świerada na trzy kolejki przed końcem rozgrywek zajmują 4. miejsce w tabeli.
33-letni zawodnik wystąpił na swojej nominalnej pozycji stopera, ale przy stałych fragmentach gry zapędzał się pod pole karne rywali. W 54. minucie trafił do siatki po dośrodkowaniu Marka Maślejaka z rzutu wolnego. Radość z celnego strzału głową była tak duża, że stoper pokazał na boisku kilka salt. Petran nabawił się urazu jeszcze podczas zimowych przygotowań i był to jego pierwszy mecz po długiej rekonwalescencji.

Jesteśmy na Facebooku! Dołącz do nas

Słowacki piłkarz gra dla Sandecji Nowy Sącz od początku 2012 roku. W I lidze i w Pucharze Polski rozegrał razem 54 mecze, a w rundzie jesiennej obecnego sezonu był podstawowym środkowym obrońcą. Opuścił tylko dwa mecze z powodu kartek. Z końcem czerwca jego kontrakt wygaśnie.