Skuteczna reanimacja tyszan - relacja z meczu GKS Tychy - Miedź Legnica

Przez siedem minut GKS Tychy jedną nogą znajdował się w II lidze. Ostatecznie zespół Jana Żurka przełamał Miedź i zapewnił sobie ligowy byt.

Michał Piegza
Od początku pojedynku tyszanie zaatakowali. W 8. minucie sprzed pola karnego uderzył Denis Popović, ale Aleksander Ptak sparował piłkę. Po kwadransie gra się wyrównała, GKS stracił impet i coraz więcej do powiedzenia miała Miedź.
W 24. minucie sprzed pola karnego groźnie przymierzył Wojciech Łobodziński, który jednak nie trafił w bramkę. Chwilę później wyczyn kolegi powtórzył Adrian Cierpka.

Dokładniejszy był czternaście minut później Patryk Szymański. Gracz gości przejął piłkę po zablokowanym strzale Łobodzińskiego i umieścił w bramce GKS. W tym momencie, przy remisie Stomilu, tyszanie byli w II lidze.

Strata gola zmobilizowała GKS, który jeszcze przed przerwą doprowadził do wyrównania. Na bramkę Ptaka źle uderzył Mariusz Zganiacz, ale futbolówkę do siatki wbił Tomas Docekal.

Po zmianie stron do ataku znowu ruszyli tyszanie i w 50. minucie już prowadzili. W zamieszaniu w polu karnym najwięcej sprytu zachował Popović zdobywając gola na 2:1. Chwilę później groźnie było po drugiej stronie boiska, gdy piłka odbiła się od poprzeczki bramki Marka Igaza.

Tyszanie prowadząc starali się szanować piłkę, a Miedź nie kwapiła się do zdecydowanych ataków. W 73. minucie groźnie na bramkę Ptaka uderzył Marcin Wodecki, który jednak trafił w bramkarza. Z kolei w 84. minucie strzał Docekala w świetnym stylu obronił Ptak.

W doliczonym czasie gry sędzia podyktował rzut karny dla GKS. W polu karnym faulował Krzysztof Wołczek, a do siatki z "wapna" trafił Wodecki.

Dzięki wygranej GKS awansował na 13. miejsce w tabeli, gdzie mając lepszy bilans bezpośrednich gier wyprzedził Chojniczankę i Stomil, który spadł do II ligi.