Anglicy zabiorą nam kolejny talent?

W ostatnich latach inne kraje "podkradały" nam piłkarskie talenty. Lista piłkarzy jest długa, a wkrótce może się wydłużyć. Tym razem PZPN nic nie robi w sprawie Lukasa Jutkiewicza, który kilka miesięcy temu zadeklarował chęć gry dla reprezentacji Polski - czytamy na łamach Super Expressu.

Bartosz Zimkowski
Bartosz Zimkowski

18-letni Jutkiewicz, gracz Evertonu ma tylko angielski paszport, ale polskie korzenie. Chce, aby PZPN mu pomógł w zdobyciu polskiego paszportu. - A co ja mogę zrobić? Niech Lukas pójdzie do konsulatu i złoży papiery o polskie obywatelstwo. Chyba wie, jak to zrobić - mówi Jerzy Engel.

- Próbowałem kontaktować się z Polskim Związkiem Piłki Nożnej, ale nikt nie odpowiedział na moje e-maile. Lukas chce jedynie pomocy w szybkim uzyskaniu polskiego paszportu, doradztwa w tej sprawie. Anglicy zdają sobie sprawę, że to utalentowany chłopak. Kilkakrotnie obserwowali go w meczu rezerw Evertonu. Wiem, że przygotowali na jego temat już trzy obszerne raporty. Obawiam się, że szybciej zareagują niż PZPN - ostrzega Mark Jermaine, agent piłkarza.

- Działajcie tak szybko, jak z Benem Starostą. Inaczej możecie gorzko żałować - zakończył Jermaine.

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×