Sparingowo: Legia pokonała Litwinów

Legia Warszawa wygrała pierwszy sparing na zgrupowaniu w Gniewinie. Mistrzowie Polski pokonali litewski Atlantas Kłajpeda 2:0. Gole zdobyli Michał Kucharczyk i Orlando Sa.

Jan Wiśniewski

Podopieczni Henninga Berga na prowadzenie wyszli dwa kwadranse po rozpoczęciu gry. Michał Kucharczyk wyszedł do prostopadłego podania z głębi pola i w sytuacji sam na sam pokonał bezradnego bramkarza Atlantasu Kłajpeda. Na kolejnego gola piłkarze z Warszawy musieli czekać do drugiej połowy. Sześć minut po zmianie stron indywidualną akcję zakończoną celnym strzałem popisał się Orlando Sa.

W Gniewinie Legia rozegra jeszcze dwa sparingi. 1. lipca zmierzy się z Pogonią Szczecin, a dzień później z Arką Gdynia.

Legia Warszawa - Atlantas Kłajpeda 2:0 (1:0)
1:0 - Kucharczyk 31'
2:0 - Sa 51'

Legia Warszawa: Dusan Kuciak (46' Konrad Jałocha) - Łukasz Broź (46' Bartosz Bereszyński), Jakub Rzeźniczak (46' Igor Lewczuk), Inaki Astiz (46' Mateusz Wieteska), Tomasz Brzyski (46' Ronan) - Michał Kucharczyk (46' Jakub Kosecki), Helio Pinto (46' Bartłomiej Kalinkowski), Tomasz Jodłowiec (46' Michał Kopczyński), Ondrej Duda (46' Marek Saganowski), Michał Żyro (46' Adam Ryczkowski) - Miroslav Radović  (46' Orlando Sa).