Gol Łukasza Sosina na Cyprze

W niedzielne popołudnie odbyły się na Cyprze mecze 8. kolejki miejscowej ekstraklasy. Lider tabeli, Anorthosis Famagusta zmierzył się na wyjeździe z klubem Enosis Neon Paralimni. Faworytami tego spotkania byli przyjezdni, którzy nie mogli sobie pozwolić nawet na remis, jeśli nie chcieli stracić kontaktu z liderem rozgrywek - Omonią Nikozja.

Wojciech Święch

W wyjściowym składzie gości pojawił się polski napastnik Łukasz Sosin. Mistrz kraju długo nie mógł znaleźć sposobu na linię obrony gospodarzy. W pierwszej połowie meczu kibice nie zobaczyli żadnej bramki, choć m. in. Sosin miał okazję do pokonania golkipera. W 12. minucie dopadł on do centry, lecz jego uderzenie głową obronił Petar Miloševski.

Anorthosis objął prowadzenie w 70. minucie meczu za sprawą Sosina. Wówczas wpakował on futbolówkę do siatki z bliskiej odległości. Cztery minuty później Polak opuścił plac gry. Na murawie zastąpił go Giorgos Panagi. Przyjezdni wygrali 3:0. Dwa gole dla gości zdobył Hawar Mulla Mohammed. Trafił on do siatki rywali w 76., a potem 83. minucie (druga jego bramka padła z rzutu karnego).

Sosin w bieżącym sezonie ligowym ma już na koncie cztery gole. Jego klub zajmuje w tabeli 2. miejsce i do lidera rozgrywek, Omonii Nikozja, traci dwa punkty.

Enosis Neon Paralimni - Anorthosis Famagusta 0:3 (0:0)
0:1 - Sosin 70'
0:2 - Hawar 76'
0:3 - Hawar (k.) 83'