Sparingowo: Cracovia lepsza od Ruchu

W sobotnim sparingu Cracovia pewnie pokonała chorzowski Ruch 3:0. Dla Pasów to drugie zwycięstwo w drugim meczu kontrolnym. Dla Niebieskich to pierwszy sparing w okresie przygotowawczym

W tym artykule dowiesz się o:

Cracovia wyszła na prowadzenie w 15. minucie gry po błędzie chorzowian w wyprowadzeniu piłki, który na gola zamienił Dariusz Zjawiński. To drugie trafienie króla strzelców minionego sezonu I ligi w drugim sparingu Pasów. Pięć minut przed przerwą prowadzenie Cracovii podwyższył Mateusz Żytko, który pokonał Krzysztofa Kamińskiego głową po centrze Bartosza Kapustki z rzutu rożnego. W II połowie wynik meczu ustalił Przemysław Kita, który dobił piłkę do bramki rywali po efektownych nożycach Mateusza Cetnarskiego. [ad=rectangle] W Ruchu wystąpili Michał Efir i Patryk Mikita z Legii Warszawa, Mateusz Michalski z Bytovii Bytów, Kristian Kostrna z Wolverhampton Wanderers oraz Martin Grund z SC Paderborn 07.

Dla Cracovii to drugie zwycięstwo w drugim sparingu w okresie przygotowawczym. Przed tygodniem Pasy pokonały 2:1 Podbeskidzie Bielsko-Biała, a w środę zagrają w Wodzisławiu Śląskim z BKS-em Bielsko-Biała i Rozwojem Katowice. Dla Ruchu był to natomiast premierowy sparing, a we wtorek w Popradzie zmierzy się z AS Trencin.

Cracovia - Ruch Chorzów 3:0 (2:0) 1:0 - Zjawiński 15' 2:0 - Żytko 40' 3:0 - Kita 85'

Cracovia I połowa: Pilarz - Żytko, Mikulić, Jaroszyński - Nykiel, Dąbrowski, Budziński, Kapustka, Zejdler - Dariusz Zjawiński, Dialiba. II połowa: Pilarz: Rymaniak, Horoszkiewicz, Marciniak - Dudzic, Cetnarski, Mrozik, Steblecki, Jaroszyński (70' Wawrzynkiewicz) - Rakels, Kita.

Ruch I połowa: Kamiński - Kostrna, Helik, Szyndrowski, Gigołajew - Babiarz, Urbańczyk, Michalski, Szewczyk - Mikita, Efir. II połowa: Lech - Gieraga, Helik, Szyndrowski, Gigołajew - Włodyka, Babiarz, Starzyński, Grund, Janik - Efir.

Sędzia: Sebastian Krasny (Kraków).

Źródło artykułu: WP SportoweFakty