Gol i asysta Arkadiusza Milika w debiucie w Ajaxie Amsterdam

Wypożyczony z Bayeru Leverkusen Arkadiusz Milik udanie rozpoczął występy w drużynie mistrza Holandii, zdobywając bramkę w pierwszym meczu kontrolnym przed sezonem 2014/2015.

Konrad Kostorz
Ajax Amsterdam na początek przygotowań do sezonu Eredivisie zmierzył się z występującym na IV szczeblu rozgrywek w Holandii SDC Putten. Pojedynek zakończył się efektownym zwycięstwem drużyny Franka de Boera w stosunku 13:1.

Arkadiusz Milik wystąpił w podstawowym składzie stołecznego zespołu i przebywał na placu gry przez całą pierwszą połowę. Polakowi w linii ataku partnerowali 19-letni Ricardo Kishna i Sheraldo Becker, którzy do tej pory przeważnie występowali w drużynie rezerw.

Reprezentant Polski premierowego gola dla Ajaxu zdobył w 41. minucie, wykorzystując dokładne podanie Kishny i umieszczając piłkę w pustej bramce. Wcześniej Milik zapisał na swoim koncie asystę przy golu strzelonym przez Nicka Viergevera.
Przypomnijmy, że amsterdamczycy wypożyczyli Milika na dwa laty z Bayeru Leverkusen, zapewniając sobie prawo do transferu definitywnego. O miejsce w podstawowym składzie nasz rodak będzie konkurował przede wszystkim z Islandczykiem Kolbeinnem Sigthorssonem oraz 17-letnim talentem Richairo Zivkoviciem. W kadrze znajduje się też Duńczyk Viktor Fischer, ale jest wykluczony z gry do końca roku wskutek kontuzji.