Sandecja Nowy Sącz rozpoczęła przygotowania

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Aż 31 piłkarzy pojawiło się na pierwszym treningu biało-czarnych przed sezonem 2014/2015. W tym gronie znalazła się też młodzież i kandydaci do gry w pierwszoligowym zespole.

Drużyna z południa Polski ćwiczyła na własnych obiektach. Zajęcia trwały ponad godzinę, a trenerzy zaaplikowali zawodnikom ćwiczenia biegowe, gimnastyczne, ale też te z piłkami.

Na murawie pojawili się zawodnicy, grający w poprzednim sezonie w I lidze: Marcin Cabaj, Marcin Makuch, Mateusz Bartków, Robert Cicman, Peter Petran, Kamil Słaby, Adrian Frańczak, Maciej Bębenek, Matej Nather, Tomasz Margol, Rudolf Urban, Łukasz Grzeszczyk, Sebastian Szczepański, Maciej Kononowicz, Fabian Fałowski i Mouhamadou Traore. Z tego grona brakowało Pablo Gomeza i Marka Kozioła, którzy dołączą do drużyny nieco później. [ad=rectangle] Trenowali też młodzieżowcy, którzy zadebiutowali już w pierwszej drużynie: Adrian Danek, Wojciech Kalisz, Szymon Kuźma, Marek Maślejak, Przemysław Szarek i Michał Szeliga, ale też czekający na swoje szanse: Jan Imrich, Filip Piszczek, Artur Świerad, Dariusz Łukasik, Konrad Kociołek i Dawid Janczarzyk.

Jesteśmy na Facebooku! Dołącz do nas

Dawid Szufryn i Cheikh Niane po latach znów na treningu Sandecji, fot. sandecja.com.pl
Dawid Szufryn i Cheikh Niane po latach znów na treningu Sandecji, fot. sandecja.com.pl

Można było zobaczyć również Dawida Szufryna, który podpisał już kontrakt z Sandecją i innego byłego gracza Kolejarza Stróże Cheikh'a Niane. Senegalczyk jest również bliski związania się z biało-czarnymi. Ponadto o angaż stara się Irakli Gerkenašvili, Gruzin występujący ostatnio w litewskim FK Banga Gargždai.

- Liczba 31 zawodników, którzy dziś trenowali, może robić wrażenie. W piłce gra się po 11 i na pewno liczy się jakość. Będziemy jej szukać, bo nie ulega wątpliwości, że poprzeczka idzie wyżej, a bez jakości się nie obronimy - powiedział trener Ryszard Kuźma.

W pierwszej fazie przygotowań piłkarze Sandecji będą ćwiczyć dwa razy dziennie, a ten czas będzie też poświęcony na sprawdzenie parametrów fizycznych i ciężką pracę, tak by zbudować wysoką formę. W sobotę sądeczanie rozegrają pierwszy sparing, a ich rywalem będzie Podbeskidzie Bielsko-Biała. Mecz odbędzie się w Rybniku.

Źródło artykułu:
Komentarze (0)