Puchar Ligi Francuskiej: Olympique Lyon i AJ Auxerre za burtą

Awans do 1/4 finału Pucharu Ligi Francuskiej zapewniły sobie m.in. RC Lens, OGC Nice i Girondins Bordeaux. Nie zabrakło niespodziewanych rozstrzygnięć, po porażkach z niżej notowanymi rywalami z rozgrywek odpadły AJ Auxerre i Olympique Lyon.

Piotr Robaczyński

Wielu emocji dostarczył kibicom pojedynek Girondins Bordeaux - Guingamp. Na Stade Chaban Delmas w 30. minucie gospodarze prowadzili już 3:0 po bramce Benoita Tremoulinasa i dwóch trafieniach Gabriela Obertana, ale goście nie poddali się i szukali okazji do odrobienia strat. Jeszcze przed przerwą udało im się zdobyć dwa gole i przy wyniku 2:3 wciąż mieli nadzieję na korzystny rezultat. W 78. minucie na listę strzelców wpisał się jednak Fernando Cavenaghi i ostatecznie to Żyrondyści zagrają w kolejnej rundzie.

W dalszej fazie rozgrywek zobaczymy także zawodników RC Lens, którzy wyeliminowali FC Sochaux. Na Stade Bonal regulaminowy czas gry nie przyniósł rozstrzygnięcia, a więcej sił na dogrywkę zachowali goście. Gola na wagę awansu do 1/4 finału strzelił w 110. minucie Ala Eddine Yahia.

Niespodziewanie wyższość niżej notowanego rywala musieli uznać piłkarze AJ Auxerre, którzy zmierzyli się z Vannes OC. Jean Fernandez desygnował do gry swoich podstawowych zawodników, ale przegrali oni 0:2. W barwach AJA w wyjściowej jedenastce na boisko wyszedł Dariusz Dudka, w 77. minucie reprezentanta Polski zastąpił Issa Ba.

Zaskakującym rezultatem zakończył się także mecz Olympique Lyon - FC Metz. Zdecydowanym faworytem był zespół Les Gones, mimo tego, że Claude Puel dał w tym spotkaniu szansę gry kilku zawodnikom, którzy nie mają okazji do regularnych występów w Ligue 1. Jego podopieczni przegrali z drugoligowym rywalem 1:3.