Sparingowo: Kanonada w Ząbkach. Widzew pokonał Dolcan

W 120-minutowym sparingu I-ligowców Widzew Łódź pokonał Dolcan Ząbki. Piłkarze egzekwowali w sobotę trzy rzuty karne, ale tylko dwa skutecznie.

Trenerzy Marcin Sasal i Włodzimierz Tylak zdecydowali się podzielić sparing na 30-minutowe kwarty, co sprzyjało sprawdzeniu wielu zawodników i wariantów taktycznych. Widzew Łódź kontynuuje przebudowę składu, a w sobotę testował jednego nowego obrońcę - Hiszpana Christiana Del Toro.
Łodzianie prowadzili po godzinie 3:1, a mogli jeszcze wyżej, ponieważ w 14. minucie Piotr Mroziński zmarnował rzut karny po faulu na Jakubie Czaplińskim. Większą skuteczność pokazali Mateusz Broź z Widzewa oraz Adrian Łuszkiewicz z Dolcanu, którzy pewnie uderzyli "z wapna". Następne gole dorzucili Konrad Wrzesiński oraz Damian Warchoł, finalizując strzałami z bliskiej odległości akcje Widzewa.

Trenerzy obu drużyn sporo rotowali składami, co nie wpłynęło korzystnie na jakość sparingu. W 70. minucie Dolcan zmniejszył prowadzenie gości. Patryk Mikita, czyli były zawodnik Widzewa, skorzystał z prostego błędu przeciwnika i pewnie huknął do bramki Frąckowiaka. Ostatnie słowo należało jednak do Widzewa, a konkretnie Michała Przybyły, który strzałem głową po dośrodkowaniu Rybickiego ustalił wynik na 4:2.

Jesteśmy na Facebooku! Dołącz do nas!

Dla Widzewa było to pierwsze zwycięstwo w piątym sparingu w okresie przygotowań. Po powrocie do Łodzi podopieczni Tylaka dostaną dzień wolnego. Od 22 do 26 lipca będą przebywać na krótkim zgrupowaniu.

2:4 - Michał Przybyła 106'

W 14. minucie Maciej Humerski obronił strzał z rzutu karnego Piotra Mrozińskiego (Widzew).

Dolcan: Humerski (41' Kryczka (81' Leszczyński) - Długołęcki (91' Cichocki), Klepczarek, Cichocki (61' Zembrowski), Matuszek (61' Osoliński), Jakubik (61' Tadrowski), Łuszkiewicz (91' Matuszek), Wiśniewski (61' Tarnowski), Piesio (61' Wiśniowski), Neumann (61' Mikita), Świerblewski (61' Prejs (91' Matuszewski).

Widzew: Krakowiak - Czapliński, Augustyniak, Pidwirnyj, del Toro, Kasperkiewicz, Mroziński, Wrzesiński, Broź, Warchoł, Kwiek.
Grali także: Kozłowski, Sołtysik, A. Kasperkiewicz, Ławniczak, Grunt, Rybicki, Przybyła, Kasprzak, Frąckowiak.

Miejsce: Ząbki.