Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Komisja Ligi odstąpiła od ukarania Cracovii

Komisja Ligi na środowym posiedzeniu rozpatrzyła sprawę incydentu podczas meczu 2. kolejki T-Mobile Ekstraklasy w którym Cracovia zmierzyła się z Legią Warszawa.
Artur Długosz
Artur Długosz

Komisja uznała odpowiedzialność dyscyplinarną Klubu, jednak na podstawie przepisów dyscyplinarnych odstąpiła od wymierzenia kary ze względu na działania podjęte przez Klub po incydencie, czyli bardzo szybkie zidentyfikowanie sprawców oraz nałożenie na nich 2-letnich (maksymalnych przewidzianych przepisami ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych) klubowych zakazów stadionowych.


- Uznaliśmy, że działania podjęte przez Cracovię doprowadziły do skutecznego wyeliminowania z jej stadionu obu sprawców odpowiedzialnych za rzucanie na murawę petardami hukowymi. Zostały wyciągnięte indywidualne konsekwencje bezpośrednio wobec dwóch chuliganów, dla których nie ma miejsca na meczach Ekstraklasy. Klub na obu nałożył maksymalne, dwuletnie zakazy stadionowe, zaś dzięki szybkiemu działaniu organów ścigania niebawem powinni oni także zostać pociągnięci do odpowiedzialności karnej. W takiej sytuacji zamknięcie trybuny czy też całego stadionu Cracovii byłoby karą zbyt daleko idącą, przez którą ucierpiałoby wielu prawdziwych kibiców, którzy w sposób zdecydowany odcięli się od chuliganów i zadeklarowali współpracę z klubem w eliminacji tego typu zachowań. Chciałbym także podkreślić, że Komisja Ligi będzie we współpracy z klubami działała na rzecz zwalczania wszelkich przypadków naruszeń przepisów bezpieczeństwa na trybunach naszych stadionów - mówi na łamach ekstraklasa.org Zbigniew Mrowiec, przewodniczący Komisji Ligi.

Źródło: ekstraklasa.org

Cracovia surowo ukarała kibiców od petard

Czy decyzja Komisji Ligi jest słuszna?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
ekstraklasa.org

Komentarze (1):

 • Varsovia Zgłoś komentarz
  Filipiak ma jednak spore chody w PZPN-ie, inne kluby raczej nie mogłyby liczyć na tak pobłażliwe potraktowanie. Ale w sumie chodzi o to aby eliminować bandytów ze stadionów a nie karać
  Czytaj całość
  normalnych kibiców. Okazuje się, że jak się chce można wyłowić winowajców.
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×