Grzegorz Krychowiak coraz bliżej gry o Superpuchar Europy! Przemysław Tytoń stracił pierwsze bramki

Wszystko wskazuje na to, że Grzegorz Krychowiak wystąpi w podstawowym składzie Sevilli w meczu o Superpuchar Europy przeciwko Realowi Madryt. Polak zaliczył kolejny występ w barwach Andaluzyjczyków.

W piątym sparingu w koszulce Sevilli FC wystąpił Grzegorz Krychowiak. Trener Unai Emery stawia na Polaka od pierwszego gwizdka i nie inaczej było w meczu z Fenerbahce Stambuł. W ustawieniu 4-2-3-1 były gracz Reims z Danielem Carrico stworzył duet defensywnych pomocników. Nasz reprezentant miał jedną okazję, ale bramki strzelali inni nowy zawodnicy - Aleix Vidal oraz Iago Aspas i Sevilla wygrała 2:0.

[ad=rectangle]

Cały mecz w barwach Andaluzyjczyków rozegrał tylko Carrico, natomiast Krychowiak brał udział dopiero w ostatniej zmianie swojego zespołu i zagrał aż 85 minut. Przed Sevillą jeszcze sparing w Hiszpanii z Cordobą, a 12 sierpnia czeka ich już pierwszy oficjalny mecz o Superpuchar Europy z Realem Madryt. Wydaje się, że Emery również przeciwko Królewskim postawi na Polaka od pierwszego gwizdka.

W sobotni wieczór sparingi rozgrywały również inne zespoły Polaków. W piątym meczu Elche CF pojawił się Przemysław Tytoń (trzeci raz w podstawowym składzie). Bramkarz wypożyczony z PSV Eindhoven przepuścił pierwsze bramki w nowym zespole, a jego ekipa zremisowała z Albacete 2:2. Po zmianie stron na boisku pojawił się konkurent naszego golkipera - Manu Herrera.

Drugi raz po kontuzji zagrał Cezary Wilk z Deportivo La Coruna. Defensywny pomocnik w starciu z SC Bragą pojawił się w 60. minucie i po strzale głową był bliski zdobycia gola. Ostatecznie to Portugalczycy wygrali 1:0 po bramce w końcówce meczu.

Ponadto w podstawowym składzie II-ligowego Betisu Sewilla wyszedł Damien Perquis, a Andaluzyjczycy rozprawili się 3:0 z Motherwell. Były reprezentant Polski tym razem zagrał jako defensywny pomocnik i przebywał na boisku do 85. minuty. W innych sparingach z udziałem hiszpańskich zespołów, grający w eliminacjach do Ligi Mistrzów Athletic Bilbao przegrało 0:2 z Toulouse FC, a uczestnik Ligi Europejskiej, Villarreal CF, pokonało w takim samym stosunku Middlesbrough.