Wyniki wtorkowych spotkań IV rundy Pucharu Szkocji / Bez niespodzianek

Nie było niespodzianek we wtorkowych spotkaniach IV rundy Pucharu Szkocji, które z powodów technicznych nie zostały rozegrane w minioną sobotę. Do kolejnego etapu rozgrywek awansowali faworyci: Dundee FC, St. Johnstone FC i Livingston FC. Nie odbyło się natomiast spotkanie Clyde FC z Dundee United, które zostało przełożone na środę.

Daniel Rosół

Zespół Dundee FC na wyjeździe pokonał reprezentujący Highland League Huntly FC 3:1, choć niewiele brakowało, a do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była by powtórka spotkania. Ciemnoniebiescy do 77. minuty prowadzili po golu Kevina McDonalda, jednak trzynaście minut przed końcem do wyrównania doprowadził Keith Reid. Wiceliderzy Scottish First Division awans zapewnili sobie dopiero w ostatnich dziesięciu minutach dzięki bramkom Eddiego Malone?a i Frederica Daquina.

Do kolejnej fazy awansowali również piłkarze St. Johnstone FC, którzy na McDiarmid Park bez problemów rozprawili się z wiceliderem Scottish Second Division - Raith Rovers. Święci już po niespełna godzinie prowadzili 3:0 po golach Andy?ego Jacksona, Stevena Milne i Paula Sheerina. Dla przyjezdnych honorowe trafienie uzyskał w 80. minucie Graham Weir.

Zwycięstwo zanotował również były klub Mariusza Liberdy - Livingston FC, który n a własnym boisku pokonał 2:0 walczący o utrzymanie w Scottish Second Division Cowdenbath FC dzięki bramkom Stevena Craiga i Colina McMenamina.

We wtorek miało odbyć się jeszcze spotkanie pomiędzy Clyde FC a Dundee United, jednak boisko drugoligowca wciąż nie nadaje się do gry, w związku z czym mecz został przełożony na środę.