Gol Artura Sobiecha w meczu z Werderem Brema, Polak walczy o pierwszy skład

Hannover 96 z Arturem Sobiechem w składzie pokonał Werder Brema Ludovika Obraniaka. Polski napastnik miał udział w sukcesie zespołu Tayfuna Korkuta.

Konrad Kostorz
Na półtora tygodnia przed pierwszymi oficjalnymi występami w sezonie Werder i Hannover zmierzyły się w pojedynku towarzyskim. Zasłużone zwycięstwo 2:0 odniósł zespół AWD-Arena, sprowadzając bremeńczyków na ziemię po ich efektownej wygranej 3:0 nad Chelsea Londyn.W wyjściowym składzie zespołu Robina Dutta znalazł się Ludovic Obraniak, który po przerwie nie powrócił już do gry. W 63. minucie na murawie zameldował się Martin Kobylański, a w 73. Tayfun Korkut wpuścił na boisko Artura Sobiecha. Niewiele później reprezentant Polski wykorzystał błąd Luki Caldiroli i otworzył wynik rywalizacji.
Od pierwszego gwizdka w linii ataku Hannoveru wystąpił Hiszpan Joselu, który wciąż ma wyższe notowania od Sobiecha. Przypomnijmy jednak, że były gracz Ruchu Chorzów i Polonii Warszawa w niedawnym meczu kontrolnym z Crveną Zvezdą Belgrad popisał się hat-trickiem i zasygnalizował gotowość do występowania w podstawowym zestawieniu w spotkaniach o stawkę.

Werder Brema - Hannover 96 0:2 (0:0)
0:1 - Sobiech 75'
0:2 - Kiyotake 85'