Pół tuzina goli Barcelony w Helsinkach

W czwartym letnim sparingu FC Barcelona pokonała w Helsinkach miejscowego HJK aż 6:0. Był to ostatni test Dumy Katalonii przed prestiżowym spotkaniem o Puchar Gampera z meksykańskim Club Leon.

Maciej Kmita

Barcelona udała się do Finlandii bez Xaviego i Jeremy'ego Mathieu, którym na występ
przeciwko HJK nie pozwolili lekarze. W kadrze zabrakło też Javiera Mascherano, Lionela Messiego i Daniego Alvesa, którzy w pierwszej połowie lipca uczestniczyli jeszcze w mundialu.

Trener Luis Enrique po raz kolejny ustawił swój zespół w systemie 1-3-4-1-2, a wyjściową "11" zmontował tylko i wyłącznie z wychowanków katalońskiego klubu. Po nieprzekonujących występach w trzech poprzednich sparingach z Recreativo Huelva, OGC Nice i SSC Napoli teraz Barcelona zdominowała rywala i zaimponowała skutecznością.
Już w 5. minucie podanie Andresa Iniesty na gola strzałem z powietrza zamienił Munir El Hadidi. Po chwili Katalończycy prowadzili już 2:0, a do siatki Finów trafił Sergi Roberto z podania Munira, który z kolei w 17. minucie wykorzystał dośrodkowanie Rafinhi. Wynik do przerwy ustalił Gerard Pique , któremu asystował Pedro Rodriguez.

W przerwie na boisku pojawił się Ivan Rakitić i już w 49. minucie zaliczył asystę przy golu Marka Bartry, a na 10 minut przed końcowym gwizdkiem dołożył drugą, obsługując podaniem Sandro.

18 sierpnia na Camp Nou Barcelona zagra z meksykańskim Club Leon o Puchar Gampera, a już 24 sierpnia w pierwszy meczu ligowym zmierzy się z Elche CF Przemysława Tytonia.

HJK Helsinki - FC Barcelona 0:6 (0:4)
0:1 - Munir 5'
0:2 - Roberto 8'
0:3 - Munir 16'
0:4 - Pique 23'
0:5 - Bartra 49'
0:6 - Sandro 81'

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)