Kokpit Kibice

Jan Kocian: W Piaście drzemie siła

Piast Gliwice nie najlepiej wszedł w nowy sezon. Nie przeszkadza to jednak Janowi Kocianowi. Trener Ruchu Chorzów bardzo docenia gliwiczan, chwaląc m.in. obrońców zespołu z Okrzei.
Sebastian Kordek
Sebastian Kordek

Chorzowianie będą mogli podczas derbów z Piastem Gliwice poczuć się dość swobodnie. Wprawdzie grają oni na wyjeździe, ale w tym sezonie występują oni przy Okrzei podczas swoich spotkań domowych. - Występując w Gliwicach czujemy się jak w domu. W końcu pierwsze spotkania sezonu rozgrywaliśmy przy Okrzei. Cały tydzień podporządkowaliśmy derbom z Piastem i mam nadzieję, że przystąpimy do tego spotkania naprawdę silni. Mamy jednak pewne problemy, bo kilku piłkarzy męczą kontuzje i nie będę mógł z nich skorzystać - powiedział Jan Kocian, trener Ruchu Chorzów.

Drużyna z Cichej myśli na razie tylko o Piaście, a nie o potyczce z Metalistem Charków- Zawsze przed danym spotkaniem jesteśmy skoncentrowani tylko na najbliższym rywalu. Przed sobotnim starciem czeka nas jeszcze analiza naszego meczu z Wisłą oraz potyczki Piasta z Pogonią. Na razie nie myślimy o starciu w pucharach - podkreślił Słowak.
Jan Kocian mówi o Piaście w samych ciepłych słowach Jan Kocian mówi o Piaście w samych ciepłych słowach
Mimo że niebiesko-czerwoni nie są w najwyższej formie, to opiekun Ruchu w samych superlatywach wypowiada się o gliwiczanach. - W moim odczuciu silnym ogniwem Piasta jest Wojciech Kędziora w ataku. Jednak i w defensywie gliwiczanie mają solidnych piłkarzy jak choćby Csaba Horvath czy Jan Polak. W poprzednich rozgrywkach nasz rywal tworzył na boisku zespół i pokazywał charakter. Myślę, że Piast ma swoje atuty i drzemie w nim siła - podsumował szkoleniowiec Niebieskich.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×